Nette 2.0 a php verze 5.2.6

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
jh
Člen | 22
+
0
-

Zdravím,
stala se mi taková nemilá věc, jak už asi tušíte z názvu topicu.
Cca před 20 dněma jsem začal dělat na ZF jeden web. ZF má pořád dost super standalone komponent, jako např. Zend Search Lucene pro substituci MySQL search enginu, atd., ale přišlo mi, že ta infrastruktura už by mohla být lepší v něčem novějším. Nejdříve jsem checkoval Yii a potom Nette a to mě úplně uchvátilo některýma featurkama, jako např. RobotLoader, kdy nemusím dodržovat žádnou konvenci názvů, předávání parametrů akcím na základě jejich názvu, jako např. v ASP NET MVC 3, vlastní šablonovací systém Latte, pro mě daleko příjemnější rendering formů, kde si můžu upravit renderer, místo toho abych přidával tunu dekorátorů jako v ZF, DI kontejner, Debugger, komponent systém a celkově např. presentery mají spoustu užitečných metod, jako např. flashMessage. Je z toho celkově cítit, že to dělá někdo, kdo má opravdu praktické zkušenosti. No nahraju admina na web a vyběhně na mě undefined constant __DIR__, tak mě zalil pot, zavolám phpinfo a zjistim 5.2.6. Teda vracet k ZF se mi nechce ani náhodou, mám nějakou jinou možnost? Nemá nette nějakou verzi bez použití namespaces, kde bych ale nemusel modifikovat 90% kodu? To je fakt epic, mě nenapadlo, že někde bude verze php z doby, kdy sem ještě ani v php nedělal.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

V download sekci je i automaticky generovaná verze pro PHP5.2 :)

jh
Člen | 22
+
0
-

Uf, super.