Nastavení PHPEd – Debugging

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Prokousal jsem se všemi možnými thready a není mi úplně jasné jak pomocí PHPEd debugovat.
Debugger mám zprovozněný a propojený s WAMP serverem.

Založím si nový projekt, načtu do něj example modules-usage. Pokud dám breakpoint do indexu, skutečně se zde kód zastaví.
Pokud dám breakpoint do jiného souboru, např. do boostrapu, nastane se ale lautr nic.

A už vůbec nevím, jak „skákat“ z jednoho breakpointu na druhý, našel jsem jen ikony pro „step into“, „step over“, „step out“ a „run to cursor“. Nějak mi tam chybí „run to next breakpoint“.

Jak používáte PHPEd vy?

Editoval semtex.989 (28. 8. 2011 14:59)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Nastavení debuggování + potřebuješ Addon do FF

Skákání na další breakpoint se dělá kliknutím na Run.

semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Ten plugin mám. Když kliknu na D, tak se nic (pro mne viditelného) nestane, ale když kliknu na P, tak mi v PHPEd spustí profiler – takže ten mi asi funguje.

22
Člen | 1478
+
0
-

Debugování funguje bezvadně v phpEd, je potřeba si spustit wizarda projektu a celý ho projet až do konce. Já mám většinou na apachi jeden adresář pro dev, kde mám rozdělané věci, takže nemusím pro každý web dělat nový projekt, ale jen jednoduše nahraju do té složky nový adresář.