HTML email – Seznam v popisu zprávy (několik prvních znaků z mailu) ukazuje HTML

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
joe
Člen | 313
+
0
-

Ahoj,

nevím jestli to není z některých problémů, co se tady probíraly, jsou ale staršího data a tak bych řekl, že už jsou vyřešená.
Můj problém je v tom, že pokud odešlu HTML email na adresu u Seznam.cz, tak v seznamu doručených emailů je vidět:

info@example.com Aktivace <html><body><p> Dobrý den,<br> <br> na stránkách

Po otevření je tělo e-mailu v pořádku. Netušíte někdo, čím to může být? (U jiných HTML emailů /mimo Nette myslím/ to nedělá)

Editoval joe (23. 8. 2011 6:44)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Na lekci věštění z čajových lístků jsem zrovna zaspal.

ic
Člen | 430
+
0
-

Tohle může být i problém toho seznam mailu… ideální by byl i zdrojový kód (alespoň začátek) nějakého html emailu, který popsaným problémem netrpí.

na1k
Člen | 288
+
0
-

Možná zkus tu samou zprávu odeslat bez použití Nette (fce mail) … a taky zkus stejnou zprávu poslat na víc mailů (Gmail, Seznam,…), ať zjistíš, jestli to není skutečně jen problém Seznamu.

Ony html maily jsou ošidné a webmaily často prochází zprávy a filtrují či upravují některé konstrukce ve snaze zabránit XSS a jiným neřádům. Bohužel to často odnáší zdravý kód :-|

Editoval na1k (23. 8. 2011 11:59)

hAssassin
Člen | 293
+
0
-

@joe > myslim ze tohle je problem seznamu jako takovyho, on totiz v predmetu zobrazuje i cast (zacatek) zpravy a tu formatuje bez HTML. Samotny email po rozkliknuti je jiz vetsinou v poradku, presne tak jak rikas… takze problem v Nette to imho nebude…

joe
Člen | 313
+
0
-

Tak chyba na mojí straně… pro nastavení těla dokumentu jsem používal

$message->setBody((string) $template);

A to mi nastaví jako text včetně HTML značek (z plaintextu bere Seznam právě začátek e-mailu), myslím, že něco takového bylo kdysi v dokumentaci. Po zakomentování řádku se text nastavuje sám, už bez HTML. Zjistil bych to asi rychleji, kdybych i ve web mailech našel možnost zobrazit si celý zdroj zprávy.