administrace – obecný presenter a model

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Filip111
Člen | 244
+
0
-

Poté co jsem rozběhl jakž takž veřejnou část webu se chci pustit do administrace.
Mám asi 70 tabulek v DB, cca polovina jsou různé číselníky – zkrátka obsah, který se dá editovat způsobem

  1. výběr recordu ze seznamu
  2. editace nebo vytvoření záznamu a uložení

(+ změny statusu aktivní/neaktivní a mazání)

Napadlo mě vytvořit nějaký obecný presenter, který by pracoval s obecným modelem, ty vždycky pouze nakonfigurovat ve smyslu nastavit tabulku + případně něco dalšího a o zbytek se nestarat.

Pokud by bylo potřeba, tento presenter by se podědil a přes nějaké abstraktní nebo magické metody by se upravilo chování. Stejně tak model.

Latte šablony by mohly být pro všechny tabulky stejné a dynamicky generované.

Podobně to mám řešené na starším CMS, kde tato třída zajišťuje zobrazení seznamu, editace, vytvoření záznamu, validace (na základě validačních kritérií uložených pro každý modul v DB, případně přednastavení defaultních hodnot některých polí zase podle customizace v DB) apod.

Není někde zveřejněné užitečné řešení?…v Nette dělám cca týden, takže nevím jak takovou adminstraci přesně uchopit a kde začít.
Na fóru jsem zatím nic moc nenašel, jen že podobný „problém“ řeší víc lidí, jediné co jsem objevil je nějaký generátor administrace v roadmapě Nette.

Filip111
Člen | 244
+
0
-

Na NanoCMS jsem už koukal během týdne a občas se inspiroval…obecné řešení administrace jsem tam ale nenašel.
Venne CMS je už jiný level…tam už je to zase moc složitě. Ale ještě si to v klidu projdu, přečtu fórum o Venne, pustim prezentaci a uvidíme.