Autoři doplňků čtěte: překlad a update pro nové Nette Beta

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Prosím, autoři těchto doplňků: přepište je pro Nette Beta (ideálně s namespace). Pokuď doplňek spravovat nechcete, dejte vědět – může se ho ujmout někdo další, nebo ho úplně odstraníme.

Následující doplňky mají nějaký nepřeložený kód:

Nestáhnutelné doplňky:

  • 3DCaptcha Tomáš Jukin
  • Cbox3S Lopo (Pavol Hluchý) přejmenované repo?
  • PswdInput Lopo (Pavol Hluchý) přejmenované repo?

Hodně doplňků nabízí k downloadu celý Nette skeleton (často v hodně staré verzi) a v něm se daný addon hledá špatně (občas je v libs, někdy components, models, …). Ořízněte prosím balíčky tak, ať se dají snadno zapojit.

No a asi všichni musíme vytvořit anglickou dokumentaci pro své doplňky.

Editoval Mikulas Dite (6. 9. 2011 9:59)

Foowie
Člen | 269
+
0
-

PresenterLinkPanel fixed.

ic
Člen | 430
+
0
-

Nechci nějak pomlouvat, ale Visual Paginator taky zrovna není nejnovější verze XD

Jinak spoustu přídavků už předělali uživatelé do nové verze čistě pro svou potřebu… na githubu je jich k vidění hodně. Možná by stálo za to se jich zeptat, jestli by neudělali pull.

GUI for Acl asi někdo pro novou verzi přestavěl (nezkoušel jsem, ale stojí to v diskuzi) https://componette.org/search/?…

jasir
Člen | 746
+
0
-

PhpEdPanel i RequestsPanel (i výše neuvedený ComponentTreePanel) jsou pro Nette2.0 připravené již delší dobu…

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Ok, v tom případě se ti omlouvám. Těch doplňků je hodně a projít každé repo byl záhul :)

gawan
Člen | 110
+
0
-

a nebolo by predsa len lepšie aj prehľadnejšie pridať tam stĺpec, pre ktorú verziu daný doplnok je?

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Popravdě ani moc ne. Přemýšlel jsem na tím a podle mě nejlepší bude mít doplňky kompatibilní s aktuální verzí. Samozřejmě je zpětná kompatibilita pomocí různých balíčků vítaná, ale taková 3D captcha, která je (přesně) dva roky stará už je prakticky k ničemu. Navíc co tak čtu některé dotazy, většina uživatelů nečte requirements a vrznou to tam. Jednak je pro nové uživatele lepší mít kompatibilní doplňky a za druhé ti na starších verzích si je umí předělat.

gawan
Člen | 110
+
0
-

možno by bolo dobré tie staré 0.9 doplnky, ktoré nikto nebude prerábať dať preč. Nech sú tam len tie aktuálne. Prípadne dole dať linku niečo ako „staré neaktualizované doplnky pre verziu 0.9.X“ a tam ich dať, čo povieš?

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

To jo, čekám co z toho teď odpadne. Nechal bych to nějaký týden přes konec prázdnin a pak se uvidí.

22
Člen | 1478
+
0
-

Určitě jsem pro tam sloupec s verzí/revizí Nette dát.

Jinak budeme za rok ve stejné situaci a takto bude jasné, jestli se autor o doplněk stará nebo ho uděla pro beta verzi a už to nemělo od té doby update. Zaroveň by se někde mohla udržovat stránka revize → datum vydání (stačilo by jen revize s BC breakem) této revize a bude to jasné, kdy naposled to to bylo updatováno. Nebo je v čísle revize nějak zakodované datum? Nezkoumal jsem..

Editoval 22 (12. 8. 2011 23:21)

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

To bych právě neřekl. Radikální BC break jsou suveréně nové namespace. Jinak se David snaží zachovávat kompatibilitu zuby nehty. Za rok touhle dobou budou možná nové formuláře a pokuď se změní api, klidně podstoupím tuhle srandu znova (navíc jenom pro zlomek toho co teď).

V čísle revize konkrétně čeho? Jestli myslíš commit hash, tak to je nedekódovatelný, ale o tom asi nemluvíš.

Na rovinu: jedna statická stránka s doplňky nevydrží, jakmile se Nette rozšíří mimo ČR, což snad není úplně daleká budoucnost. Právě proto je ale potřeba kvalitní základna pro nové uživatele. A ti budou chtít nové aktuální doplňky. (a raději žádné, než nefunkční). A potom bude čas zakládat nějaké databáze addonů a hrát si s tím trošku víc :)

22
Člen | 1478
+
0
-

nevím, jestli je to commit hash nebo jak se to generuje, ale mám na mysli toto a datum tam je, jak jsem právě zjistil :-)

takže pokud to ponese tuto informaci – třeba Tested for ver: ffc773d released on 2011–08–08, je to samoudržovatelné tvůrci doplňků a přehledné pro případné uživatele.

radas
Člen | 221
+
0
-

Zdrojové kódy doplňků

přepsány pro PHP 5.3, přeloženy do angličtiny, obrázky taktéž s anglickými texty.

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Super, dík, updatnul jsem původní post. Tak zatím to docela mizí, možná se nakonec někam dostaneme :)

Lopo
Člen | 277
+
0
-

co sa tyka CBox3S a PswdInput – aktualizovane verzie su sucastou Lohini

rovnako je tam aj TreeView – k tomu mam pristup tusim takze skusim ho updatnut aj priamo

CBTree a EditableTree som uz zacal aktualizovat ale su trosku problemy s obsluznymi JS takze to potrva

DataGrid je pokial viem aktualizovany v ramci dev branche, prip v Lohini si ho tiez aktualizujem

Bernard Williams
Člen | 207
+
0
-

Mikulas Dite napsal(a):

Prosím, autoři těchto doplňků: přepište je pro Nette Beta (ideálně s namespace). Pokuď doplňek spravovat nechcete, dejte vědět – může se ho ujmout někdo další, nebo ho úplně odstraníme.

Následující doplňky mají nějaký nepřeložený kód:

  • GUI for Acl Tomáš Marcaník (minimálně samples jsou v češtině)

Nazdárek,

já se omlouvám, ale momentálně nemám vůbec čas můj doplněk přepsat na „nové“ Nette a v nejbližší době (v září jedu na půl roku do Portugalska) ani mít nebudu.

V komentářích doplňku dal uživatel all.montegro odkaz na jeho GIT, kde je můj doplněk přepsaný do Nette 2, takže leda použít to. Omlouvám se, ale teď mají přednost jiné projekty.

Bernard

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

@Lopo: Ok, oprav to prosím přímo v těch addonech, já se tam nedostanu.

@Bernard: Škoda, ale co se dá dělat. Zatím jsem to škrtnul a uvidíme co s tím bude časem.

Lopo
Člen | 277
+
0
-

Mikulas Dite napsal(a):

@Lopo: Ok, oprav to prosím přímo v těch addonech, já se tam nedostanu.

tak som v CBox3S a PswdInput upravil linky, v CBTree a EditableTree som pridal upozornenie ze prebieha aktualizacia

ic
Člen | 430
+
0
-

Teď se na to dívám a čtu ‚… Doplňky pro nejnovější verzi Nette jsou vypsány výrazně.‘. Přitom tohle u spousty z nich nesedí, má to cenu takovouhle větičku tam vůbec psát. To dopadne jako s tím quick startem, když tam někdo dopsal že bude hotový v tomto týdnu a v diskuzi pak běsnili nedočkavci.

Výrazně je třeba https://github.com/…mmits/master kde k poslední úpravě došlo v dubnu 2010 a většina souborů je ještě 2009 je to asi jeden z nejstarších doplňků, tak bych si tipnul, že na nové verzi bez problémů fungovat nebude.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Což si samozřejmě ozkouším, hned jak se k tomu dostanu. Žádné strachy.

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

@ic Tak u většiny to rozhodně sedí, takže cenu to má :) Takový PollControl je sice starý, ale když jsem koukal do kódu, měl jsem pocit že by měl fungovat – jak nemá namespace, tak se ho hlavní bc break netýká. Teď jsem to ale pročetl pořádně a zatím to dáme šedě. Mělo by tam teda stačit změnit Control na BaseControl.

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

PollControl by měl být up to date…vyzkoušeno na localu…

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

InvoiceControl – šablony přeloženy…

ic
Člen | 430
+
0
-

Ondřej Brejla napsal(a):

PollControl by měl být up to date…vyzkoušeno na localu…

Výborně, díky.