PhpExcel v nette – neskutecne pomale

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Ja
Člen | 260
+
0
-

Zdravim,

kdyz nahraji phpexcel do nette projektu (treba do adresare libs/), tak cely projekt se zpomali a to az v radech desitkach sekund.

Netusite co by mohlo byt pricinou? Ze by se nette snazilo tech spoustu souboru z baliku phpexcelu nacitat pri kazdym reloadu stranky? Ale to se prece cachuje, ne?

Nemate tuseni jak to vyresit?

rixi
Člen | 109
+
0
-

Kniznice ako phpexcel alebo mpdf, ktore zaberaju niekolko MB som musel pri svojich projektoch includovat rucne, a vylucit ich tak z nettackeho loaderu. Skus vylucit adresar phpexcelu pomocou netterobots.txt, podla doc.

na1k
Člen | 288
+
0
-

A zpomalí se každé načtení stránky anebo pouze první (kdy se cache teprve generuje) ?

Zkoušel jsi zakázat prohledávání knihovny RobotLoaderem (soubor netterobots.txt) a nutný soubor includovat ručně?

Heh, jen o minutu…

Editoval na1k (1. 8. 2011 11:42)

Ja
Člen | 260
+
0
-

Prave, ze se zpomali kazdy nacteni stranky, kdyby to bylo poprvy, tak bych to sem ani nepsal, proto jsem z toho jelen.

Ale vubec, nemas tuseni proc se to muze dit, ze se to nenacachuje?

edit: zkusim ten netterobots.txt, diky za postrceni

Editoval Ja (1. 8. 2011 11:47)

na1k
Člen | 288
+
0
-

Možná je to nesmysl, ale pokud by se cache nezvládla vygenerovat celá (kvůli velkému počtu souborů? bug? netuším…), asi by se snažila generovat při každém načtení stránky.

Ruční include jednoho souboru by to ale měl vyřešit. Knihovny bývají stejně stavěné tak, že se includne jeden soubor a ten pak tahá zbytek, tudíž by byly informace z cache RobotLoaderu stejně zbytečné.

Ja
Člen | 260
+
0
-

Solved:

Jj diky za info.

netterobots.txt funguje perfektne

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Beztak tam máš zaplé autorebuild.

Langosh
Člen | 2
+
0
-

Ahoj,
já měl zas problém ten, že RobotLoader nestihl projít všechny soubory(před přidáním PHPExcel samozřejmě naprosto v pohodě) a tudíž vypršel 30 sec časový limit.

Vyřešil jsem to nakonec přes RobotLoadera přidáním složky v /libs do config.neon. K tomu jsem do netterobots.txt dal složky z /locale krom /cs kterou používám, dále smazal nepotřebné /docs /examples a teď už to (po nacachovaní) chodí obstojně.

Prostě a jednoduše, buď to jde udělat přes nettího RobotLoadera, nebo si to člověk naincluduje sám, nebo použije ten divný Autoloader co ma PHPExcel u sebe (ale to se mi nepodařilo rozchodit s nette).

pepko
Člen | 12
+
0
-

Zdravím. Já tam žádné docs a examples nemám, to jsem vyházel a stejně se mi cache nevygeneruje a spadne to (bílá obrazovka kvůli paměti, v logu nic). Problém je, že mi to dělá i když mám povolenu poamět pro PHP 256 MB.

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Na bílou obrazovku ti to spadnou nemůže (leda bys byl v produkčním módu), protože i to, že dojde paměť je fatal error a Nette to zachytí a zobrazí laděnku.

Dej si PHPExcel do netterobots a načítej tu knihovnu ručně.

require_once __DIR__ . '/../libs/PHPExcel....';