Nenačítá se mi @layout.html

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Under
Člen | 23
+
0
-

Tak sem píšu zas..

Protože jsem začínal mít bordel v tom, co funguje jen v 2.0 verzi a co i v 0.9, tak sem se rozhodl přejít na 2.0. Už jsem nad tím strávil asi hodinu, postupně se tím prokousávám, ale teď už si nevím rady. Nenačítá se mi @layout.html (zkoušel jsem i @layout.latte). Je normálně ve složce template. Prostě se mi místo něj načte šablona Default/default.phtml. Asi to bude nějaká kravina, ale v 0.9 mi to fungovalo bez problému.

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

@layout.latte by mělo jet (přípona .html nikdy nefungovala, vždycky tam bylo .phtml co si pamatuju).

Zkus do presenteru a akce, kde ti to blbne, napsat:

dump( $this->formatLayoutTemplateFiles() );

mělo by ti to vypsat všechny cesty, kde se Nette snaží layout najít.

Under
Člen | 23
+
0
-

array(6) [
0 ⇒ "D:\web\test\app/templates/Default/@layout.latte" (54)
1 ⇒ "D:\web\test\app/templates/Default.@layout.latte" (54)
2 ⇒ "D:\web\test\app/templates/Default/@layout.phtml" (54)
3 ⇒ "D:\web\test\app/templates/Default.@layout.phtml" (54)
4 ⇒ "D:\web\test\app/templates/@layout.latte" (46)
5 ⇒ "D:\web\test\app/templates/@layout.phtml" (46)
]

Tak jsem to hodil do renderDefault() a vyhodilo to tohle, přičemž na té 4. ten layout opravdu existuje (když adresu zkopíruju a dam do vedlejšího tabu, tak ho normálně zobrazí)

Under
Člen | 23
+
0
-

Zkusil jsem pro test hodit layout do D:\web\test\app/templates/Default/@layout.latte a taky nic.

Editoval Under (25. 7. 2011 0:35)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Jj, nechej to na té 4. Asi bude problém přímo v Default/default.latte (máš tam makro {extends neco_spatneho.htm}, nebo špatně pojmenované bloky), nebo přímo v @layout.latte (chybí ti tam {include #content}, nebo {block #content}{/block} – tenhle blok pak musí být i v tom default.latte)

Pls zkontroluj si to. (nebo sem hoď obsah těch dvou šablon, zbytečné HTML věci můžeš vynechat)

Under
Člen | 23
+
0
-

Díky moc. Samotný {include #content} nezafungoval, ale když jsem hodil default.latte do {block #content}{/block}, tak to jede. V 0.9 mi stačilo mít {include $content}, ale co už :).

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

tak to jsi musel mít nějakou hodně starou verzi, takovýhle způsob si nepamatuju :-)

Doporučuju se podívat na video nové šablony …jinak všechny videa jsou zajímavé :-) (další pak na vimeo )