Recoverable error → Argument 1 passed to Model::__construct() …

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
mordare
Začátečník | 117
+
0
-

Ahoj lidi. Rohodl sem se že konečně přejdu na Betu. Všechny errory co mi naskočily sem zatím vpořádku vyřešil. Ale teď tu mám problém se kterým si nevím rady. Laďenka mi hlásí: Argument 1 passed to Model::__construct() must be an instance of NConnection, none given, called in C:\ComplexWebServer\(...)\UserPresenter.php on line 28 and defined zde taky dávám pro prozkoumání celý výpis Laďenky

Editoval mordare (21. 7. 2011 22:46)

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Než sem příště napíšeš, ujisti se, že v PHP umíš a že víš, co to OOP vůbec je.

To je tak těžké, přečíst si tu chybovou hlášku a zamyslet se? Pak by ti (doufám) došlo, že když ti to píše „Argument 1 passed to Model::__construct() must be an instance of NConnection, none given“, asi jsi zapomněl uvést argument při vytvoření instance (zde typu NConnection).

Problém nesouvisí s Nette a patří na obecná fóra.

PS: Přečíst si můžeš tohle, dozvíš se jak to řešit obecně a ideálně:

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Smutný je právě fakt, že nad touhle chybou se není potřeba ani zamýšlet, stačí si ji přeložit. Ale Majkl má pravdu, měl by jsi si doplnit základy. Angličtinu budeš potřebovat a základy debugování také.

pavelmlejnek
Člen | 16
+
0
-

Podívej sem

Editoval pavelmlejnek (21. 7. 2011 22:29)

mordare
Začátečník | 117
+
0
-
  1. Chybovou hlášku sem si přeložil. jen netuším z jakého důvodu tam je.
  2. OOP mám základy a tudíž se mi sem tam stane že něco nevím.
  3. proč tam dávat NotORM když v Nette už databazová vrstva je? Nestačí mi tam teď někde jen něco já nevím dopsat umazat nebo tak něco? ja nechci přepisovat cely projekt. U všech jinych modelů/presenterů (nevim ktera vec ted spusobuje chybu) mi to funguje. nefunguje mi to jen při pokusu vypsání tabulky uživatelů z DB.
pavelmlejnek
Člen | 16
+
0
-

Neradím ti ať použiješ NotORM, ale minimálně princip toho jak se dnes nejlépe pracuje s modely z toho snad vykoukáš ne?