JsonRpc server/klient pro nette

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
frosty22
Člen | 373
+
0
-

Zdravím.

Přidal jsem do doplňků JsonRpc server, který slouží jako alternativa k XML-RPC. Sic tedy XML-RPC je standardizovaný a již velice zažitý způsob RPC komunikace, avšak osobně mě příliš nevyhovuje a to zaprvé z důvodu zbytečného přenášení velikého objemu dat (proč XML formát? přeciž u RPC nikdo neplánuje číst, jaká data se předávají) a za druhé je jeho implementace zbytečně složitá, sice tedy vůči nezávislosti mezi jazyky je jistě nezbytná typová kontrola atp., avšak pro menší a uzavřené projekty je to zbytečně složité a na straně PHP jsem nenašel mnoho kvalitních tříd, jenž mi zapouzdřily jednoduše tuto technologii). No jednoduše jsem si vytvořil menší JsonRpc server/klient pro nette.

Pro ty jenž by to více zajímalo viz doplňky a v případě, že máte nějaké nápady, sem s nimi. Prozatím je konstruován dle zkušeností s praxe s XML RPC knihovnami.

RDPanek
Člen | 189
+
0
-

Vipadá to dobře ;-)

22
Člen | 1478
+
0
-

to měkké ‚i‘ taky .-)

iguana007
Člen | 970
+
0
-

Super, díky :) Určitě vyzkouším – chtěl jsem nasazovat XML-RPC, ale pro účel, pro který to chci použít se mi toto líbí víc …