Formulár – pridanie id-u a class-u

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Peppy
Člen | 137
+
0
-

Mám naštýlovaný formulár (CSS/HTML), je v šablóne napr.: login.latte. Ako prepojiť s Nette? Viem, že je možnosť použiť triedu Nette\Forms\Form, ale ako-tak som pozeral, nejaké nastavovanie ináč naformátovaného formulára sa mi zdá zbytočné robiť cez PHP (zbytočná záťaž na server). Ale zase, v PHP mi dáva možnosť dať iné potrebné veci (setRequired() napr.)

Editoval Peppy (9. 7. 2011 17:49)

Ani
Člen | 226
+
0
-

Normálně ho udělej jako UI\Form s tim že ho pak manuálně vykreslíš. Nějaká zátěž na server je zanedbatelná.

Ale jinak ho můžeš normálně přesměrovat na nějakou akci a tam ho zpracovat uplně běžně přes $this->getHttpRequest()->post, myslim, ale je to zbytečnost.

Peppy
Člen | 137
+
0
-

Akože novú triedu podedenú z Nette\Forms\Form a tam to niekde renderovať? Mať extra jednu triedu iba kvôli jednéhu login boxu :D :D …

Ani
Člen | 226
+
0
-

Proč bys nemohl mít extra třídu, kvůli jednomu formuláři?

Předně bys měl ten tvůj problém lépe popsat, konkrétně to v čem ten poroblém teda je.

Peppy
Člen | 137
+
0
-

a kam si mám uložiť tú zderivovanú triedu? Ku presenterom ?

Ani
Člen | 226
+
0
-

Kam chceš. Třeba do složky components/form. Hlavně aby ti ti to načetl robotloader.

Editoval Ani (12. 7. 2011 22:05)

Jan Voráček
Člen | 90
+
0
-

A nebylo by jednodušší napsat si standardní továrničku na formulář a zkombinovat s manuálním vykreslováním formuláře pomocí latte maker, jak Ani radil už v první reakci? Nenapadá mě žádný důvod, proč to tak neudělat :)