NotORM místo Nette\Database

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
vrana
Člen | 131
+
0
-

Odpovědí na řadu dotazů v tomto fóru je: Místo Nette\Database použijte NotORM. Týká se to především možností definovat vlastní strukturu (nestandardní názvy sloupců) a pokročilejších obratů jako je spojování tabulek.

Z tohoto důvodu přestávám toto fórum číst. Pokud s něčím v Nette\Database máte problém, zkuste použít rovnou NotORM. Pokud i po přečtení API a ukládání zůstane nějaký dotaz, obraťte se do fóra NotORM – pokud možno anglicky, ale v nouzi i česky.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Nebylo by tedy rovnou lepší předělat Nette\Database na NotORM (i když se na něm zakládá, ale podle mě to není dost). Nette\Database je prostě o dost věcí chudší a tak nevidím důvod, proč ho nevylepšit.

Just sayin'.

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Nepřijde se tak o některé výhody? Někde jsem myslím četl, že při použití Nette\Database se do DB šahá „lazy“ skutečně až tam, kde je potřeba (např. až při vykreslování šablony)? Moc do toho nevidím, tak se ptám :-)

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Nevím, jak NotORM, ale v tomto smyslu se Nette „líně“ chová=)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

A právě o to mi jde, jestli bychom o tohle (a třeba i o další vlastnosti) při používání NotORM místo Nette\Database nepřišli :-)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Ne, nepřišli.