propojenie k databaze, nette 2.0 neon

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
David Ďurika
Člen | 328
+
0
-

Zdravim,
mam problem s pripojenim k DB

pise mi to :
PHP Fatal error: Uncaught exception PDOException with message 'SQLSTATE[00000] [1045] Access denied for user:…
udaje na pripojenie som overoval su spravne…
obsah config.neon:

<?php
common:
	php:
		date.timezone: Europe/Prague
		default_charset: "UTF-8"

	services:
		authenticator:
			factory: ["@model", getAuthenticatorService]

		robotLoader:
			run: true

		database:
			class: Nette\Database\Connection
			arguments: ['mysql:host=localhost;dbname=dev_20992', 'dev_20992', 'mojeTajneHeslo']

		model:
			class: PagesModel
			arguments: ["@database"]


production < common:

development < common:
?>

dakujem za pomoc

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Máš špatně přihlašovací údaje k DB. Zkontroluj si je znova a pak ještě jednou.

kravčo
Člen | 721
+
0
-

Alebo zle nastavené práva pre daného používateľa…

heekon
Člen | 28
+
0
-

to nemusi byt pravy uzivatle, muze to byt dane konfiguraci mysql … pripoj se pres phpmyadmin a podivej se jak vypada mysql (verze, protokol, na cem bezi a zda to neni treba socket … na googlu jsem narazil, ze je v takovem pripade treba odkazat socket na tmp, kde si odklada data … localhost:/tmp/mysql5.sock)

mas to na lokale a pristup pres konzoli? muzes zkusit zda se tam s tema credentials prihlasis?

Edit: nektere mysql servery na linuxu jsou konfigurovany primarne na socket a vyzaduji misto hostu uvest unix_socket=/tmp/mysql5.sock, nicmene neni nic lepsiho nez se zeptat spravce

Edit2: uz se mi jednou stalo, ze pripojeni neslo na localhost, ale slo na 127.0.0.1, zase chyba konfigurace mysql (nebo mozna bezpecnostni reseni, ale podivne)

Editoval heekon (28. 6. 2011 8:53)

David Ďurika
Člen | 328
+
0
-

vyriesene:

<?php
database:
	class: Nette\Database\Connection
	arguments: ['mysql:host=localhost;unix_socket=/tmp/mysql50.sock;dbname=dev_20992', 'dev_20992', '*******']

?>