CoolURL bez prezenteru=statické, s prezenterem=dynamické stránky

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

Zdravim,
už jsem upgradoval na verzi 2.0 s prefixama!! :D
Dělám první web v Nette a potřeboal bych helpnout jak napojit rourky, abych mohl mít URL ve tvaru třeba http://web.tld/kontakt.html, to .html tam ani nemusí být..
a ještě k tomu http://web.tld/…enter/action
šlo by to nějak?
teď to mám přes new Route(‚<action>‘,‚Homepage:default‘); Route(‚<presenter>/<action>[/<id>]‘,‚Homepage:default‘);
a když mi to hodí chybu (adresa error) tak to pak přejde k druhé rouře a myslí si že Error je presenter a stránka kterou nenašel je action :(

Nevíte jak to vyřešit?

EDIT:
tak stačí napsat jméno presenteru (Homepage) před název action v {link Homepage:kontakt}, ale stejně se mi to zdá trošku zdlouhavé :(

Kdybych se mohl ještě zeptat na druhou věc v jednom tématu:
jak aktivuji grafickou ladičku? mám v bootstrap.php NDebugger::enable() + NDebugger::$strictMode=TRUE a stejně to vypisuje chyby do adresáře LOG :(

Děkuji za rady

EDIT: tak už je to v pohodě, hledal jsem hledal a nakonec opravdu našel :)
NDebugger:enable(NDebugger:DEVELOPMENT); udělá přesně co potřebuji :)

Editoval CZechBoY (18. 6. 2011 4:03)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Ahoj, moc jsem nepochopil, jestli ti v tomhle dotazu jde o generování URL pomocí makra {link}, nebo o překlad URL na presenter:action. Každopádně ale:

{link home:default}   <!-- odkazuješ se na presenter HomePresenter a jeho akci default -->
{link default}        <!-- odkazuješ se na aktuální presenter a jeho akci default -->

To, jaké máš v bootstrap.php vytvořené routy, nijak neovlivní to, jakým způsobem použiješ v šabloně makro {link} (což je dobře, můžeš si bootstrap měnit jak chceš, ale šablony zůstanou stejné)

P.S. dávej pls kód do bloků určených pro kód

CZechBoY
Člen | 3608
+
0
-

mě právě nešlo to {link default} tak mám všude dvojtečky

já žádnej kod vcelku neuváděl tak sry

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

dokumentaci jsi četl? Je třeba dávat pozor a psát routy ve vhodném pořadí, aby „se nemíchaly“

Editoval bojovyletoun (21. 6. 2011 14:08)