Návody na Nette 0.9 vs návody na 2.0

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
castamir
Člen | 629
+
0
-

Jsem začátečník a dychtím po informacích, manuálech a dokumentaci. Bohužel však nevím, čím se mohu řídit a které návody / informace obecně se vztahují ke které verzi. Ono to totiž nové uživatele Nette dost mate, když jsou některé návody psané pro starou verzi a některé pro novou bez žádného vodítka určujícího stáří článku (ani datum tam nevidím).

Bylo by možné doplnit do stávajících a budoucích návodů a dokumentací verzi, ke které se vztahují, a případně i datum sepsání / poslední úpravy?
Předem děkuji za odpověď.

jansfabik
Člen | 193
+
0
-

Nová dokumentace se vztahuje k verzi 2.0 pro PHP 5.3.

castamir
Člen | 629
+
0
-

tím bych si až tak moc jistý nebyl… vyzkoušel jsem si udělat jednoduchý furmulář z návodu, kde jsem si vyzkoušel většinu prvků a třeba addEmail a pravidlo s Form::EMAIL zrovna nefunguje (předpokládám, že fungoval ve starší verzi).

V posledních pár dnech sleduju určité změny obsahu jednotlivých sekcí dokumentace Nette. Bohužel si však nejsem jistý, které už revizí, tedy změnou na verzi 2.0, prošly.

Editoval castamir (16. 6. 2011 12:28)

nanuqcz
Člen | 822
+
0
-

Pravidlo Form::EMAIL by v nové verzi mělo být podporované (viz. API). Takže chyba bude jinde (používáš nejnovější verzi, nebo třeba Nette 2.0 alfa 2?)

Jinak dokumentace je (jak jsem pochopil) celá psaná od nuly přímo pro Nette 2.0 beta, vyjímkou jsou tutoriály (na které tam teď stejně nevidím odkaz).

A právě jsem si všiml, že je tam i viditelný čas poslední změny a historie (jako v klasických wikinách :-)) – najeď si v nějakém článku vpravo nahoře na tlačítko „Wiki“ a uvidíš.

Editoval xxxObiWan (16. 6. 2011 12:40)

castamir
Člen | 629
+
0
-

Zkoušel jsem to na asi před týdnem stažené betě. Stahnu si ji pro jistotu znovu a ještě jednou vyzkouším.

S tou Wiki to byl dobrý postřeh! Díky ;o)