Jak vést informace o akcích uživatele

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
wodCZ
Člen | 49
+
0
-

Dobrý den, chtěl by jsem si pomocí databáze vést logy. Uživatel u_id v nějaký čas s nějakou ip udělal nějakou akci (je na homepage, na článku, na novince, …). A přál by jsem si, aby šlo z těchto logů lechce udělat nějaké statistiky. Například kdo je online. Jakým způsobem toto řešíte? Existuje pro to v nette nějaký doplněk?

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Tohle je dost kontraproduktivní… vytížený web ti za měsíc udělá Gigabajty jenom blbým ukládáním záznamů o posledním kliku. Ale logy jsou potřeba, tj fakt.

Každopádně si nasaď Google Analytics a ukládej si někam k uživateli pouze čas posledního kliku(, aby to nesouviselo s logy).

wodCZ
Člen | 49
+
0
-

Přes analytics budu mít informace pouze já, ale chtěl by jsem něco jako je v PHPbb nebo kdekoliv jinde na fórech, že budu moct vypsat kdo čte toto téma, …

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Proto říkám, ukládej si čas posledního kliku :) A na Google Analytics je api, takže návštěvnost můžeš číst z něj, přesněji než bys ji změřil sám. Což se nevylučuje s ukládáním logů, ale čas posledního kliku bych ukládal bokem, k uživateli.

Editoval HosipLan (14. 6. 2011 9:24)