Ajaxový visualPaginator – řešil někdo?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Vladik_hk
Člen | 50
+
0
-

Ahoj,

dá se nějak předělat visualPaginator aby odesílal požadavky přes ajax a vracel jsen snippet daného výpisu? Řešil jste to někdo?

Diky,
v.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Ahoj, pokud bych něco takového řešil, postupoval bych následovně:

  1. Přidělal bych podporu AJAXu do komponenty (snippety, jejich invalidace)
  2. Přidělal bych podporu do šablony (snippety k obsahové části)
  3. Přidělal bych podporu do presenteru (invalidace patřičných snipettů)
  4. Vytvořil patřičný JS, který zařídí odesílání odkazů paginatoru AJAXem (lze dohledat příklady, možná to umí nějaký nettí skript)

Je to jen nástřel z hlavy. Zkus a uvidíš, zda to půjde=)

Editoval _Martin_ (12. 6. 2011 17:47)

kucix
Člen | 33
+
0
-

Ahoj, v podstatě jsem do šablony přidal jen class="ajax" (všechny linky s třídou ajax odesílám ajaxem)
V komponentě paginatoru nic
V presenteru jen if($this->isAjax()){$this->invalidateControl("nazev_snippetu");}

Takže v podstatě jen logika, která se používá všude v presenterech pro ajax … a jen do šablony visual paginatoru jsem přidal class="ajax"

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

@Martin:
3) podle mě je zbytečnost, aby do toho zasahoval presenter, komponenta si má sama invalidovat snippety
4) tohle umí přece ajax s jquery – https://componette.org/search/?q= Dokumentace

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

@bojovyletoun:

  1. Nemyslel jsem to tak, aby presenter invalidoval snippety komponenty, ale nutně musí invalidovat snippet s obsahem, který je stránkován. Je to právě presenter, který vykresluje obsah a nastavuje visualPaginator.
  2. Díky za doplnění, to jsem měl na mysli