Pomoc s nastavením .htaccess

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ufňa
Člen | 19
+
0
-

Ahoj,

mám Nette projekt na serveru s adresou: \\10.0.0.10\pavel.
Web je dostupný na: http://10.0.0.10/~pavel/.
Projekt má adresu: http://10.0.0.10/…cument_root/.

.htaccess vydadá takto:

# mod_rewrite
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /Pujcky/document_root/

# front controller
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
</IfModule>

Funkuje to jen pro index.php, ale pro jiné presentery 404 Not Found (přímo od Apache).

Můžete mi někdo poradit prosím.

Děkuji

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-
  1. nejdřív zkontroluj, zda mod_rewrite opravdu funguje (třeba jednoduchý přepis url obrázku
  2. zrušil bych RewriteBase
ufňa
Člen | 19
+
0
-

bojovyletoun napsal(a):

  1. nejdřív zkontroluj, zda mod_rewrite opravdu funguje (třeba jednoduchý přepis url obrázku
  2. zrušil bych RewriteBase

mod_rewrite funkuje, RewriteBase jsem zakomentoval

ufňa
Člen | 19
+
0
-

Nebo se zkusím zeptat jinak. Pokud se pokusím z HomePresenteru na nějaký jiný (existující) presenter, server odpoví "NetworkError: 404 Not Found. Napadá vás něco?

Vyki
Člen | 388
+
0
-

Jakým způsobem jsi ověřil, že mod_rewrite funguje? Skutečnost, že na serveru je neznamená, že ho máš povolen pro svůj webhosting. Například u Onebit.cz hostingu se to musí provést ručně po přihlášení v konfiguraci.

Etch
Člen | 403
+
0
-

Vyki napsal(a):

Jakým způsobem jsi ověřil, že mod_rewrite funguje? Skutečnost, že na serveru je neznamená, že ho máš povolen pro svůj webhosting. Například u Onebit.cz hostingu se to musí provést ručně po přihlášení v konfiguraci.

Pokud by nebyl mod_rewrite povolen tak by apache měl už u RewriteEngine On vyhazovat pětistovku, pokud se nepletu.

Ono vůbec ten .htaccess je krapet divný. Například tyto dvě řádky jsou minimálně podezřelé (myslím to </IfModule>).

# mod_rewrite <IfModule mod_rewrite.c>
RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L] </IfModule>
ufňa
Člen | 19
+
0
-

Nakonec jsme to vyřešili tak, že jsem nepoužili routy na lokálním serveru nepotřebujeme pěkné URL a na ostrém to běží OK.