Nefunkčný sandbox pričom requirements checker hlási OK

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Santas
Člen | 11
+
0
-

Ahoj,
nahral som na hosting sandbox pre PHP 5.3, verzia PHP na servery 5.3.3.
Requirements checker hlási OK, no app padá na Class ‚BasePresenter‘ not found, takže pravdepodobne nenabiehava RobotLoader.
Temp má právo zápisu.

Mám dodať ešte nejaké doplňujúce informácie?

Etch
Člen | 403
+
0
-

Zabal sandbox do archivu a někam ho nahraj, ale tohle bych viděl asi na špatně nastavený RobotLoader, nebo na problém s namespace.

Santas
Člen | 11
+
0
-

Etch:
je to priamo z Nette balíčka (Nette Framework 2.0-dev (revision 539fdec released on 2011–04–13)) a na inom hostingu funguje bez problémov

Etch
Člen | 403
+
0
-

Která verze nette? 2.0 alpha nebo 2.0 dev?

Santas
Člen | 11
+
0
-

Alpha, presne tá čo sa k dnešnému dňu dá priamo stiahnuť v downloads.

HausO
Člen | 3
+
0
-

imho nedostatok info na vyriesenie
skus teda:

  • vymazat: temp/btfj.dat, temp/cache/*, log/* (doporucujem pri kazdej zmene konfiguracie, tiez skontroluj prava na zapis)
  • porovnaj si phpinfo() vypisy
  • skontroluj cestu k app/ (www/index.php)
  • skus ladenku, skontroluj logy, pripadne vypisovanie chyb cez display_errors On a error_reporting 2047 (ini_set alebo v .htaccess)
  • zisti nastavenie apache, hlavne allowoverride a options pre tvoj adresar

v pripade problemov skus poskytnut viac informacii…

Editoval HausO (11. 7. 2011 18:57)

andy24
Člen | 2
+
0
-

Souhlasím se Santasem. Mám stejný problém při zkoušení SendBoxu. Jsem v Nette NewBee, ale myslím si, že podle forá se to hodně podobá chybě popsané ZDE: "":https://forum.nette.org/…robot-loader#….

Za tímto účelem jsem testoval:

  • Nette Framework 2.0-beta pro PHP 5.3 se jmennými prostory
  • (Nightly Build) (Nette Framework 2.0-beta (revision d2c39f5 released on 2011–07–02))

a všude je ta sama chyba.

Zatím jsem se nedostal k tomu, abych komparoval RobotLoader mezi verzí 0.9.7c a 2.0 ani jsem nedohledával v changelogu změnu podle výše zmíněného odkazu. Věřím že se jedná o obdobnou chybu jako u výše zmíněného příspěvku.

Za sebe jsem pro účely studia řesil tento problém, že jsem si abstraktní třídu ,BasePresenter, dotáhl v bootstrapu ručně.
<?php require __DIR__ . ‚/presenters/BasePresenter.php‘; ?>

Snad se na to nějaká zodpovědná osoba mrkne aby tak pomohla nováčkum.

Za sebe předem moc diky.

andy24
Člen | 2
+
0
-

Tak za mě musím říct, že u sebe jsem tento problém vyřešil. Vůbec to nebyl problém v NETTE, ale měl jsem problém s tím že WEB server mám pod virtuální mašinou (linux) a data WWW rootu sdílím přes VBOX share do W7 a nějak docházelo k zamikaní a zamezovaní přístupu k souborům. RobotLoader tudiz neviděl soubor s příslušnou třídou a tak si ji nemohl o indexovat.

Funguje to v pořádku jak v Bete tak Nightly Buiíldu. Prosím berte moji předchozí zprávu jako HOXE.

Díky.