Nefunkcni podminky na bloky

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pavouk
Člen | 12
+
0
-

Zdravim, nejsem si jist zda jde o chybu nebo to proste tak nefunguje, kazdopadne je to neprijemne. A sice to ze v sablonach nefunguji podminky nad bloky. Tedy priklad:

Sablona:

Tonda je {block stav}Svobodny{/block}

...

{if $tonda->jeZenaty()}
  {block stav}Zenaty{/block}
{/if}

Toto vypise vzdy „Tonda je Zenaty“ a je uplne jedno zda podminka $tonda->jeZenaty() vrati TRUE nebo FALSE. Co si o tom myslite?

22
Člen | 1478
+
0
-

pro mě je důležité, že podmínky fungují v bloku, takže zkus změnit pohled na věc :-)

pavouk
Člen | 12
+
0
-

Změnit pohled na věc samozřejmě možné je a vždycky to lze napsat jinak, nicméně já to prostě automaticky napsal takhle a divil se proč to nefunguje, neni to samozřejmě nic neřešitelného, nicméně mě z prvu nenapdalo, že to takto nefunguje a hledal jsem nejdříve chyby v podmínec if atd, než mě došlo že to takto nefunguje, tak myslim že nejsem jednej koho to napadlo. Ale neni to nic zásadního… Asi to nepatří do chyb, ale spíše do vylepšení…

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

To nepatří ani do chyb, ani do vylepšení. Prostě to tak funguje. Bloky jsou hlavní řídící elementy, podmínky jsou až pod nimi.