Facebook login landing page jako obyčejná akce?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

Ahoj, jak máte vyřešený Facebook login? Já mám vlastní implementaci User, která hlavně přepisuje login (vynechává okliku přes authenticate). Používá to oficiální php api, takže si to samo načítá session atributy z url a stará se to o svoje cookie (bylo by hezké to mít celé Nette way, možná někdy…). Vůbec se mi to ale nelíbí:

  • 1. handleLoginFacebook\User->login()
  • 2. session neexistuje, aplikace přesměruje na FB Login

Tady je můj zádrhel. Facebook po přihlášení umí přesměrovat zpátky, ale mě se nelíbí mít další akci, která by znova volala user->login() (ale tentokrát se session v url).

  • 3. Facebook-side
  • 4. actionLoginFacebook\User->login()
  • 5. session existuje, vytvoření identity
Jan Jakeš
Člen | 177
+
0
-

Já používám v podstatě běžný mechanismus Nette včetně jeho session. FB session si přečtu jen při autentizaci. Uživatel se tak může odhlásit z mé aplikace aniž by se odhlásil z FB. Hlavní výhoda je ale v tom, že když chci dodělat ještě možnost běžné registrace + loginu, není to žádný problém. Metoda authenticate pozná, jestli jsem jí předal pole údajů z FB anebo login a heslo. Data z FB si navíc cachuji u sebe v databázi. V současné době je znovu natahuji při každém loginu, ale plánuju jim dát ještě nějakou expiraci, po které by proběhlo jejich znovunatažení z FB.

Editoval Juan (1. 4. 2011 21:30)

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

To mi přijde zbytečně složitý, ale pokud potřebuješ login i mimo fb, tak se asi nedá nic dělat.

Hlavně mi jde ale o tu část, kde se redirectuje na Facebook. Je opravdu nejlepší řešení nechat fb přesměrovat s tou session na speciální presenter? viz #1