Extrátoři, jak řešíte kompatibilitu s třemi verzemi Nette?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Ahojte extrátoři,

dotaz zní jasně, jak prosím vás řešíte kompatibilitu s třemi verzemi Nette? Je ve vývoji nějaký převodník? Či se to zatím prostě neřeší?

(začítám to řešit protože všechny moje doplňky jsou pro PHP 5.2 bez namespaces a dokonce bez prefixů což je jak se tak dívám trošku out of date :)

Zatím existuje převodník z PHP 5.2 na PHP 5.3 od Norbeho: https://forum.nette.org/…form-control?p=5

Je někde k dispozici i ten, který používá Nette? Tedy z PHP 5.3 s namespaces na PHP 5.2 prefixed a PHP 5.2 non-prefixed?

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Čau, vyvíjím všechno pro PHP 5.3 a automaticky generuji verze pro PHP 5.2 a PHP 5.2 bez prefixů. Mám na to upravenou verzi BuildTools, zatím jsem si ale nepublikoval (je to ale v plánu).

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Jé, to jsou mi novinky, o BuildTools jsem nevěl, teď jsem to tu pěkně dlouho nesledoval, tak budu mít občas trošku hloupé dotazy. (onehdá jsem hledal, co je to to DI, co se tu na fóru všude vyskytuje :)

Tak tedy za upravené build tools ti budou vděční určitě všichni extrátoři. Protože toto je opravdu veliký problém. A konečně nebude nic bránit tomu, přejít na namespacovanou verzi.