Jednoduchá práce s modelem

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Ginny
Člen | 36
+
0
-

Zdravím, mám za sebou jednoduché statické stránky s nějakým tím formulářem v Nette a teď se chci pustit do něčeho složitějšího, kde budu potřebovat i modely. Kterou vrstvu by jste mi doporučili? Respektive která je taková nejsrozumitelnější pro začátečníka? Zatím plánuji pouze malé projekty, proto bych uvítal něco lightweight s důrazem na opravdovou jednoduchost. Předem moc děkuji za rady :-)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Něco jsem o tom napsal, tak třeba ti to pomůže :)

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Tak nejjednodušší je použít dibi. Není to magická a tím pádem snadno pochopitelné.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

A ja by som zase doporucil Jednoduchý Model s NotORM (na_tomto_mieste_by_mal_by_smajl_v_podobe_hosiplanovho_avatara).

Droid
Člen | 92
+
0
-

NotORM, jak píše Srigi :-)Popřípadě Nette\Database

kralik
Člen | 230
+
0
-

srigi napsal(a):

A ja by som zase doporucil Jednoduchý Model s NotORM (na_tomto_mieste_by_mal_by_smajl_v_podobe_hosiplanovho_avatara).

prosím poraďte,
zkouším tutorial „Jednoduchý Model s NotORM“ zdá se že mi to funguje, ale ještě stále 100% nechápu o co přesně jde.

pokud v „HomepagePresenter.php“ nastavím $model->findById(‚1‘); vše funguje, vypíše se mi
položka, kde ID je 1

Jak ale vypsat všechny položky z nějaké tabulky?
Případně jak položky od nějakého datumu, formát DATE?

Nevím přesně jak tento model mohu naplno využívat.

Prosím nemáte někdo k tomuto více tutorialů či příkladů?

Mooc díky