Jednoduchý redakční systém

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Kulhanek
Člen | 4
+
0
-

Ahoj, už dlouho dobu si chci napsat vlastní redakční systém, který by měl obsahovat pouze správu stránek, fotogalerii a nějaký kontaktní formulář. Momentálně jsme to dostali zadané ve škole, tak jsem si řekl, že je to ta správná chvíle. S Nette už se nějakou chvíli peru (zatím tedy stále s 0.9.7 kvůli tutoriálu od Davida), ale stále nevím, na čem stavět. Poradíte mi nějaké zdroje, ať už teoretické nebo i nějaké startovací aplikace pro Nette? Přemýšlel jsem o spojení CD-collection a ModuleUsage v examples, ale to asi nebude moc dobrý nápad. Předem díky za rady a doporučení, snad moc neotravuju.

Ani
Člen | 226
+
0
-

To je tu každou chvíli, nějak nechápu co vlastně potřebuje za návody a rady. Co je potřeba na jednoduchý redakční systém?

Nějaké zabezpečení https://doc.nette.org/…thentication

Nějeké ukládání stránek, to by mohl obstarat formulář https://doc.nette.org/cs/forms

No a výpis stránek/článků/menu to by mohla obstarat šablona https://latte.nette.org/cs/

Jako základ múžeš požít ModuleUsage. Moc si neumím představit víc rad, snad kromě napsaný aplikace… Pusť se do toho, pak se můžeš ptát na konkrétní problémy…

Editoval Ani (10. 3. 2011 16:24)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Myslím si, že jedním z nejlepších současných řešení je Honzův Neuron a ukázka použití :)

Pro nováčka by to ale mohlo být matoucí, je tam použito Doctrine2

Editoval HosipLan (10. 3. 2011 17:45)

Kulhanek
Člen | 4
+
0
-

Ahoj, přesně to je pro mě matoucí – Doctrine2 a pak celkově ta velikost těch aplikací (Neuron i IS, na kt. poukazoval Honza Tvrdík) – všude samé komponenty, každá aplikace je úplně jinak rozházená co se týče modulů a tak. Jak tak nad tím přemýšlím, tak zatím mi není jasné hlavně routování. Dejme tomu, že při vytváření stránky se mi vygeneruje nějaký „slug“ a uloží do databáze (tzn. tabulka „pages“, sloupce „headline“, „content“, „slug“. Jak ho potom dostanu do routy?

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

Bezva – to už je třetí výskyt slova neuron na tomto fóru. O projektech Kdyby, Neuron a Nella se chci dozvědět víc. Studuji je a nevím kam který zařadit: Subjektivně Nella umí nejméně věcí (vylepšuje některé věci nad nette), zato ale jednoduše a elegantně. Kdyby to samé + rozšiřuje i mimo obor nette a přidává. A neuron to samé, ale nových věcí je mnohem víc + přidává „základní draft stránky“ a některé moduly(galerie).

Do budoucna bych chtěl sledovat některý z těchto projektů víc, ale nemůžu se rozdhodnout pro který…

Ohledně toho routování si myslím, že je nejlepší slug nechat slugem (tedy v presenteru pracovat se slugem a v url také – takže ve výsledku by routa třeba vypadala new Route('<slug>',[Pres=>Page,action=>default]

Editoval bojovyletoun (10. 3. 2011 21:31)

jtousek
Člen | 951
+
0
-

O Neuronu jsem ani nevěděl. Připadá mi ze všech 3 nejzajímavější, ale zase není pod žádnou open-source licencí. Takže se můžeme jenom kochat. :)

Honza Marek
Člen | 1664
+
0
-

No tak jsem vám tam teda pushnul tu licenci. Pořád se mi někdo ptá, jakou to má licenci. Přitom jsem to celou dobu myslel jako MIT, ale jaksi to tam zapomněl napsat.

jtousek
Člen | 951
+
0
-

WOW! Díky. Musím si to nastudovat, některé věci vypadají dost zajímavě. ;)

Kulhanek
Člen | 4
+
0
-

bojovyletoun napsal(a):

Ohledně toho routování si myslím, že je nejlepší slug nechat slugem (tedy v presenteru pracovat se slugem a v url také – takže ve výsledku by routa třeba vypadala new Route('<slug>',[Pres=>Page,action=>default]

Díky za tipy, ale moc jsem nepochopil, kde se v bootstrapu vezme <slug> :)

Ani
Člen | 226
+
0
-

Slug budeš předávat jako proměnou přes url. Takže ho nepotřebuješ už v bootstrapu, tam jen řekneš jak se má ta url formátovat.

Kulhanek
Člen | 4
+
0
-

Ani napsal(a):

Slug budeš předávat jako proměnou přes url. Takže ho nepotřebuješ už v bootstrapu, tam jen řekneš jak se má ta url formátovat.

Takže jestli to chápu správně, proměnná slug bude parametr nějaké metody, kt. mi bude zobrazovat stránku. Moc díky :-)

grey
Člen | 94
+
0
-

Kulhanek wrote:

Takže jestli to chápu správně, proměnná slug bude parametr nějaké metody, kt. mi bude zobrazovat stránku. Moc díky :-)

ten slug si pak můžeš předávat přímo do method presenteru (actionXYZ($slug), renderXYZ($slug) – více o těchto metodách zde) nebo kdekoliv v presenter dostat přes $this->getParam(‚slug‘)…