DataGrid a cal to undefined bindDataTable

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
cirdaz
Člen | 21
+
0
-

Pls o help asi to bude nějaká blbost ale nemůžu přijít na to proč mi to pořád háže výjimku
Call to undefined method DataGrid\DataGrid::bindDataTable().

Díky

<?php
protected function createComponentGrid($name)
  {
    $grid = new DataGrid;
    $model = new dGridModel;
    $grid->bindDataTable($model->getDataSource());
    $this->addComponent($grid, $name);
?>

Editoval cirdaz (10. 3. 2011 9:17)

cirdaz
Člen | 21
+
0
-

Poradí mi někdo díky

cirdaz
Člen | 21
+
0
-

Kurnik to je nahovno…
ta dokumentace DataGridu sedí je na verzi 0.9.4 a starsi. na verzi 1.0 alpha tam sou stare postupy…
Kdyby to tam aspon napsali. Už to jede. Funkci je třeba přejmenovat z bindDataTable na setDataSource a už žádný problém není.
Nette se mi začíná líbit. Pořád přemýšlím zda u něj zůstat nebo ne. Problém je s šílenou dokumentací…
Ideální by bylo nasadit trac, subversion nebo tak něco.
Měli byjste oddělit vždy každou vývojové větev frameworku. Takto se to mastí všechno v jednom.
když vyjde nette 2.0 bum starší větve včetně doplňků, fór a dokumentací se uzavřou a automaticky vygenerovat nové větve pro doplňky fóra dokumentace.
Takto to je šílené udržovat. Každý nový návštěvník pak hledá návody stáhne si nejnovější verze, ale co snaží se to rozchodit dle starých dávno neaktuálních návodů. Ke každému doplňku by aspon měla přibýt podmínka pro kterou verzi je určen.

Editoval cirdaz (10. 3. 2011 9:45)

JakubJarabica
Gold Partner | 184
+
0
-

S datagridom novým som problém nemal, majoritná časť API zostala rovnaká ako je prehľadne zdokumentované pri starej verzii. Posunul ďalej ohľadom datasources – vie prijímať nielen DibiDatasource ale aj DibiFluent či Doctrinovský QueryBuilder.

Dlhšie už je vo vývojovej verzii(a asi aj dlho bude :/) a jednoduché usage je tu: https://github.com/…rid/tree/dev#…. Treba si dať pozor, je tam pár NotImplementedException, napr. tu: https://github.com/…i/Fluent.php#L181 a buď teda pre SelectboxFilter poskytovať manuálne hodnoty alebo prepísať danú časť(trvalo mi to cca 2 hodky s nepekným kódom).