Anketa: Jaký používáte wysiwyg editor?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
pjoter
Člen | 118
+
0
-

Zdravím,
zajímalo by mě jaký používáte wysiwyg editor? Já používám CKEditor i TinyMCE. Každý má své pro a proti. A co vy?

na1k
Člen | 288
+
0
-

CKEditor osekaný o nesmysly jako mapa znaků či roletka fontů a naopak doplněný o správce souborů (který je u konkurenčních editorů ne vždy zdarma).

Z nabídky free wysiwygů vyšel nejlépe, ale přesto má často tendence produkovat nevalidní kód – zejména u stylování textu či odstavců :-/

Pokd někdo znáte editor, ze kterého leze 100% validní kód, tak sem s ním :)

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

Na jednom webu je FCKEDitor. Funkcí má dost, jenže třeba teď v opeře blbne víc editorů na jedné stránce- příkazy z toolbaru jdou jen do druhé textarey.

Problém má tak v tom, že kód sice je možná i validní, ale pak se v tom nikdo nevyzná. Taky se mi zdá, že sice někteří uživatelé říkají, že je to lepší než wysiwim, ale možná si to jenom myslí, protože neukusili texy a trápí se, jak vytvořit něco, aby to vypadalo podle jejich představ.

Osobně jsem pro Texy, příklady z distribuce jsou pěkný (pro Nette i samotné php). Akorát má nevýhodu, že to není wysiwig a pro náhled se musí jednou kliknout.

jtousek
Člen | 951
+
0
-

FCKEditor je pokud vím jen starší verze CKEditoru. Od stejných autorů, ale nyní je to mrtvý projekt a místo něj udělali CKE.

Právě CKE používám. Z wysiwygů je asi nejlepší (spolu s TinyMCE). Stejně mi ale nevyhovuje. Potřeboval bych např. nějak snadno přidávat obrázky s popisem, ale aby to vypadalo nějak jednotně a nezabralo to moc času. Nevíte o něčem? Wysiwyg to být nemusí, kdyby bylo něco lepšího, wysiwygu se rád vyhnu.

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

pardon, v minulém příspěvku jsem popisoval texy (formátuje plaintext vstup), ale myslel jsem samozřejně Texyla. Texy musíš znát přece.

Zrovna přidávání obrázku je v texyle jednoduché (nechci extra vychvalovat, podobně by to mělo jít i v tom FCKEDitoru, jenže tam jsme to na ostrém webu nerozdchodili)::

  1. klikneš na ikonu obrázku – otevře se správce nahraných obrázků
  2. možnnost
    1. klikneš na obrázek již nahraný
    2. klikneš na nahrát osubor
      • klikneš vybrat
      • vybereš, potvrdíš
  3. přidáš popis, příp. zarovnání

Editoval bojovyletoun (8. 3. 2011 12:56)

na1k
Člen | 288
+
0
-

jtousek, a problém je ve filemanageru anebo v tom, že obrázky nejsou jednotné? V dialogu pro výběr obrázků pro popisek políčko je a zbytek je jen otázka nastylování, ne?