Hodnota regularniho vyrazu z routy

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
radecek
Člen | 23
+
0
-

Ahoj,

chtel webu mam spravu obsahu – admin se prihlasi nastavi, krere stranky budou mit jaky obsah a podle toho se pak upravi administrace jednolivych stranek a nastavi se potrebne presentery a sablony. Mam trebas cisty text, nastavil jsem si routu:

<?php
$router[] = new Route('<content o-nas|pravidla>', array(
	'presenter' => 'Text',
	'action' => 'default',
));
?>

Da se nejak ziskat hodnota regularniho vrazu z URI (o-nas nebo pravidla). Pokud to dobre chapu, mela by byt ulozena v promnne content, ale se mi nepodarilo najit jak se na tuto promenou odkazat.

Retezec z regex, potrebuju k nacteni obsahu z tabulky..

Dekuji za odpoved

Editoval radecek (5. 3. 2011 18:39)

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

Dotaz se špatně čte. Myslím, že '<content o-nas|pravidla>, je nesmysl. Podobná témata se řešila poslední dobou často.
Přečti, si „dokumentaci“: hlavně část MVC&Presentery.

Pokud si v routeru určíš parametr <content> (a odmáznu o-nas|…). tak pak přistupuješ třeba:

  • v deklaraci presenteru si určíš property $content. pak ji máš k dispozici všude pod $this->content
  • deklaruješ metodu action/renderXXX($content){… }v ní bude taktéž dostupný pod $content,
  • taky bude dostupný pod $this->getParam('content)
radecek
Člen | 23
+
0
-

Jak se spatne cte? Temate jsem si prave prosel, ale napadlo me z nich pouze toto..