Komplexní deklarace modelu

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

nazdar, tohle je trochu scifi, ale neřešili jste podobný problém:

  • opakované definice prvků ve formuláři
  • opakované přidávání sloupců do datagridu

Jde mi o nějakou komplexní třídu zapouzřující model. Co by uměla?

  • nastavit prvky do formuláře(+labely, event. description)
  • vytvořit datagrid (+ názvy sloupců)
  • validační pravidla
  • (generovat sql tabulku)*((tohle spíš patří trochu jinam))
  • pravidla pro formuláře

Prostě místo toho, abych při vytváření komponent spravující nějakou entitu všude psal addCheckbox(), addTextColumn, validate,… create…, tak by prostě jenom stačilo třeba Environment::getService(‚ModelAdapter‘)->model(‚Article‘)->createForm($form); …(velmi zjednodušeně)

Přemýšleli jste o něčem takovém? Je to někde implementováno(různé nette CMS, CMF, popř jiné Frameworky)?

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Yii framework to ma. Pouziva Active Record. Z kazdeho Modelu je mozne vygenerovat Form. Existuju potom aj komponenty na vytvorenie datagridu, alebo pomocou scaffoldingu sa nad Modelom vytvori cely CRUD.

Ginny
Člen | 36
+
0
-

srigi napsal(a):

Yii framework to ma. Pouziva Active Record. Z kazdeho Modelu je mozne vygenerovat Form. Existuju potom aj komponenty na vytvorenie datagridu, alebo pomocou scaffoldingu sa nad Modelom vytvori cely CRUD.

Má to spousta frameworků – Yii, Symfony, Grails, Padrino, Django…A je to vážně nádhera s tím pracovat :-)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Pokud chceš zůstat u Nette-only řešení a nikdo mě nepředběhne, tak počkej ještě tak týden. Mám rozdělané přesně tohle :)

Ale nechci to nějak moc slibovat, protože se znám a vždycky se mi všechno začne protahovat, jak něco slíbím k termínu.

norbe
Backer | 405
+
0
-

HosipLan: Jak jsi na tom s touhle fičurkou? :)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Dost to souvisí s Grinderem, filtry přímo souvisí s modelem a jsou na pořadí.