Přidání AmCharts grafů do aplikace

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
kashpi
Člen | 48
+
0
-

Zdravím, snažím se přidat do aplikace generování grafů z hodnot z databáze. Vybral jsem si AmCharts a pořád nemůžu přijít jak ji mám přidat aby fungovala korektně. Abych mohl využívat v té třídě využívat dibi a jiné věci z Nette.
Vyřešil jsem to trošku pofidérně. Místo abych tahal data do grafu přímo z nějakého souboru (např. data.php) a v tom souboru prováděl veškeré operace jako posílal dotazy na databázi atd., tak všechno dělám v presenteru a ukládám do jedné proměnné data. Je to takoý nešikovný, funguje to, ale moc se mi nelíbí že se posílají vstupní parametry jako prostý text a dají se přečíst z prohlížeče. Nejspíš to na bezpečnosti aplikace nic neohrozí…

Chtěl bych jen radu jestli to někdy někdo řešil a kam bych měl nahrát soubory které se o to starají.
Zkoušel jsme přímo do libs\amline\ ale tam není přístup. Jediné kde to ted mám a funguje je to v document_root přímo ve složce amline. Nešlo by to nějak nacpat třeba do app/?

A ještě jak udělat aby skript vracel nějakou návratovou hodnotu přes return? Abych to nemusel plnit „textem“

ted používám jako vstup toto
<?php chart_data={$amdata} ?>

a myslím, že by bylo lepší to mít
<?php data_file=/cesta_k_souboru/data.php ?>

Setkatl se s tím někdo? Nebo nemáte někdo třeba i jiný grafy co jsou „pěkný“