multiplefileupload / ajax uploadify / javascript memory leaks

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
mcmatak
Člen | 490
+
0
-

Používáte někdo multiplefileupload?

Drtí mi to firefox, dokáže to kompletně bloknout všechny počítače, zkoušel jsem několik utilit na memory leaks, ale je to marné, dodnes se mi nedaří odhalovat memory leaks, snad jen jquery což je samozřejmě průser (ale jiný framework už se učit nechci).

Řešíte nějak memory leaks? Setkáváte se s tím? Jak odchytáváte? Nevíte jestli jquery 1.5 je taky tak děravé? Zatím jsem nemohl použít protože používám pár pluginů, které fungují jen s jquery 1.4.

blacksun
Člen | 177
+
0
-

Offtopic: Firefox je hloupej v tom, že i když má člověk víc „oken“, jede to všechno v jednom vlákně, takže to hezky vytuhne případně všechno.

Peter9
Člen | 69
+
0
-

Skús Google Chrome :)

mcmatak
Člen | 490
+
0
-

chrome má stejné problémy,

jde o to, že jquery je v podstatě nepoužitelné, a většina memory leaks se musí různými triky obcházet, nicméně neumím je odhalovat, a v tom množství kódu prostě ty triky nevidím

každopádně asi nepůjde jen o jquery, samotný uploadify na kterém je multipleupload postaven bude asi mít velké problémy

tedy dotaz spíše zní: jak odhalujete memory leaks, jak s tím zacházíte? resp. víte o konkrétním problému s multiplefileupload?

Chbox
Člen | 125
+
0
-

používívám a nemám s tím problém, krom IE, kde je to trošku pomalejší. Co myslíš tím, že jQuery je nepoužitelné?

mcmatak
Člen | 490
+
0
-

no jquery je strašně děravé, memory leaks lze zabránit jen pomocí různých oklik, stačí často používat remove() tuším, já do toho zas tak moc nevidím, ale memory leaks u jquery není moc tajemstvím, samozřejmě na nějaké front end srandičky dobrý, ale na složitější aplikace těch triků není málo a těch memory leak patternů

Honza Kuchař
Člen | 1662
+
0
-

Tento problém nemám a neznám, dobře napsaná aplikace takovéto problémy má jen minimálně. ;)

Tedy co se týče MFU a Upladify. S Uploadify jsem měl při implementaci dost veliké problémy. Strávil jsem na tom kupu času. Ale není problém na MFU připojit cokoli jiného než je Uploadify. https://componette.org/search/?…

Případně už existují i implementace dalších uploaderů: https://forum.nette.org/…form-control?p=6