Hledám někoho kdo mi pomůže nahodit nette na ostrém serveru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Berry
Začátečník | 70
+
0
-

Zdar
hledám někoho kdo mi pomůže s nahozením nette na freehostingu endora. Na localu vše jede jak má, ale jakmile to nahodím tak nic, bud bílá stránka, nebo to hlásí, že to nemůže pořád něco najít i když to tam je, tem i log mají nastaveno na zápis a furt nic. Potřebuju aby mi někdo vysvětli co a jak, na mail pošlu celej web a klidně i dám hpřihlašovací údaje k endoře. Jde jen o zkoušku a o pochopení.

Ginny
Člen | 36
+
0
-

Viz email

Berry
Začátečník | 70
+
0
-

Ginny napsal(a):

Viz email

OK, jdu na to

Martin
Člen | 171
+
0
-

Ahoj. Vyřešili jste to nějak? Já mám teď u endora.cz ty samé problémy. Nakonec jsem se dostal alespoň do stavu, kdy se robotLoader o cosi snaží a laděnka začne fungovat. Ovšem chyba je

File: /home/users/netweb/netweb.g6.cz/web/libs/Nette/Application/Control.php   Line: 62
Class 'Nette\Templates\FileTemplate' not found

a tady už jsem se zasekl dost dlouho.

Editoval Martin (23. 4. 2011 19:16)

Martin
Člen | 171
+
0
-

Hmmm, tak 6 hodin jsem si hrál s htaccessem. Marně. Teď jsem na to 2 hodiny ani nesáhl a rozjelo se to úplně samo. Sice nefunguje vše, ale robotLoader ano. Asi dobrý hosting…

Ginny
Člen | 36
+
0
-

Na Endoře mi to fakčí, jen je potřeba nastavit pár detailů. Ozvi se mi na icq – 273199666, jabber – ginza@jabber.cz

Berry
Začátečník | 70
+
0
-

Martin napsal(a):

Hmmm, tak 6 hodin jsem si hrál s htaccessem. Marně. Teď jsem na to 2 hodiny ani nesáhl a rozjelo se to úplně samo. Sice nefunguje vše, ale robotLoader ano. Asi dobrý hosting…

Tak je to free hosting, co bys chtel. Ale jinak az na jednu vyjimku (bila stranka – po refresch vse OK) mi to beha krasne.

Martin
Člen | 171
+
0
-

OK, dík. Až to bude aktuální, ozvu se. Zatím jedu na Profituxu, kde mi mezitím zprovoznili vše, co jsem potřeboval. Na Endoře mi to zatím připadá, že skoro vše, co změním přes FTP, se v prohlížeči projeví po více než hodině. Ale může být, že jde i o nějaké cachování cestou, některé věci se projevily okamžitě.

Editoval Martin (27. 4. 2011 23:01)

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Pokud bude problém s profituxem, ozvi se a věřím, že to vyřešíme :-)

Martin
Člen | 171
+
0
-

Dík. U Profituxu si platím hosting, jen jsem měl PHP 5.2 a jelikož teď vše vyvíjím s novým Nette na 5.3, nemohl jsem ho používat k testování. Už mi to ale včera přesunuli na server s PHP 5.3. Mám tam ale jiný problém – nefungují tam některé funkce GD (potřebuji hlavně imageconvolution) ani Imagemagick či Imagick, takže je problematické třeba doostřování fotek. Ještě vyzkouším, jestli na serveru s php 5.3 není GD zkompilované celé. Ono doostřovat fotky v php po jednom bodu sice lze, ale trvá to a zatěžuje server. A nahrávat všechny fotky v šesti různých rozlišeních (mám tam fotogalerii a teď to tak dělám) také není ideální, už jsem někde na hranici garantovaného prostoru. Proto zkouším i jiné freehostingy, jako předstupeň k případnému převedení stránek jinam. A vzhledem k tomu, že se teď učím Nette a míním v něm vyvíjet, tak bych rád, aby na takovém hostingu Nette fungovalo nejlépe bez úprav. Na PHP 5.3 serveru na Profituxu to zatím vypadá, že stačí projekt nahrát a jede. Koukal jsem, že Ty pro Profitux pracuješ, nebo snad přímo patříš k provozovatelům? Jak je to vlastně s těmi GD funkcemi, proč nejsou zkompilované? Na dotaz jsem dostal odpověď, že pokud si zakoupím multihosting (mnohokrát vyšší cena je pro můj nekomerční projektík jak dělaná a jakožto momentálně nezaměstnaný do toho asi nepůjdu), tak tam dostanu k dispozici Imagick. MP

Ondřej Brejla
Člen | 746
+
0
-

Pokud vím, tak Imagick ani nic podobného na serverech opravdu není a nejspíš ani nebude. Kdysi to kolega zkoušel nahodit, ale měl s tím nějaký problém, tak to stáhl (nevím, vůbec té problematice nerozumím). Spíš mě zaráží, proč není funkční obyčejné GD…to bylo, imho, vždy funkční. Zkus napsat na podporu, jestli to není nějaký bug, nebo tak něco… Jinak Nette, pokud vím, na všech serverech jede bez problémů, dokonce samotný Tux běží na Nette. Před X lety jsem tam psal komplet backend ke všem serverům + weby a administrace, teď už akorát občas něco upravím, opravím. Ale opravdu jen okrajově, už se v tom téměř vůbec neangažuji.

Martin
Člen | 171
+
0
-

Namátkou třeba odkaz . Prostě na některém hostingu je GD kompletní a někde očesané. Z podpory mám odpověď, kterou jsem už psal, tedy že si mám připlatit za multihosting. No nic, mám ještě měsíc na otestování, jestli na serveru s PHP 5.3 není náhodou GD kompletní, a případně najít jiný hosting. Přitom ve všem ostatním mi Profitux vyhovoval :-(

Editoval Martin (28. 4. 2011 11:46)