nefunkční routy v Nette 2 – 404 error

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
darth
Člen | 7
+
0
-

Narazil jsem na menší problém s routami v Nette 2. Stáhl jsem si skeleton a na defaultní akci Homepage:default vše funguje v pohodě.

Když ale přidám další akci, končím na chybě

The requested URL /Users/darth/Sites/aldor/www/index.php was not found on this server.

Soubor ale existuje a error log apache nezobrazuje žádnou chybu přístupu. Práva má nastaveny na normálně na 644.

Akce v HomepagePresenteru vypadá následovně

public function renderItem($id)
{
    $model = new CategoriesModel();
    $this->template->item = $model->findById($id);
}

kde model vrací jednoduše data z pole. Šablona pro akci obsahuje jednoduše

{block content}
{$id}

a routy vypadají následovně

$router[] = new NRoute('kategorie/<id>', 'Homepage:item');
$router[] = new NRoute('<presenter>/<action>[/<id>]', 'Homepage:default');

Link se mi ale na akci s URL /kategorie vygeneruje správně. Dokonce i pokud změním hlavní routě default akci na item

$router[] = new NRoute('<presenter>/<action>[/<id>]', 'Homepage:item');

tak 404 error nedostanu a akce se vyrenderuje správně.

Taky jsem prošel httpd.conf u Apache a všude mám nastaveno AllowOverride All.

edit: Tak jsem zkusil app hodit na hosting kde jsem již dříve používal Nette a tam funguje bez problému, takže to vypadá na problém v lokální konfiguraci. Používám PHP 5.3.3 na Apache 2.2.15 na OS X 10.6.6.

edit2: Po další troše zkoumání jsem zjistil, že problém je pouze v /Users/darth/Sites/, pokud tu samou aplikaci dám do defaultního adresáře pro Apache /Library/WebServer/Documents tak běží v pořádku stejně jako na hostingu. Podle nastavení v Apache to vypadá, že tam ale žádný rozdíl není, oba adresáře mají nastaveno

<Directory "/Users/darth/Sites/">
    Options Indexes MultiViews
    AllowOverride All
    Order allow,deny
    Allow from all
</Directory>

V čem by mohla být ještě chyba?

Editoval darth (23. 1. 2011 14:29)

KillPrd
Začátečník | 110
+
0
-

Měl jsem podobný problém.
U mě byl problém v velikostech prvních písmen v šablonových složkách

darth
Člen | 7
+
0
-

Velikosti mám nastavené správně. Problém je že to nefunguje v ~/Sites ale v /Library/WebServer/Documents je všechno vpohodě, přitom nastavení se nijak neliší.

Jediná věc co mě napadla že by mohla vadit je tvar URL, který u ~/Sites je http://localhost/~darth/, tzn. že by Nette vadila ta tilda? Prozatím to řeším tak, že dělám softlink do kořenového adresáře Apache, ale to mi nepříjde jako ideální řešení.

Editoval darth (25. 1. 2011 19:35)