Galerie obrázků – vícekrát jeden widget

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
2bfree
Člen | 248
+
0
-

Zdravím,

řešil jsem jeden problém a ačkoliv jsem přišel na 3 různé postupy řešení, vždy jsem narazil na nemožnost v Nette (vymyslel jsem to blbě). ;)))

Jde mi o to, udělat něco jako galerii obrázků, kde bude vidět jenom jeden obrázek a na něm budou v dolní části kolečka pro přepínání na další obrázky. Něco jako je tady: http://www.silverstripe.com/ Přijde mi to hrozně hezké, přehledné … ;)

Představuji si to nějak tak, že v šabloně budu mít něco jako

<?php
{var pictures[] => array('src'=>'obrazek1.jpg','alt'=>'Obrázek 1','title'=>'Ilustrační obrázek 1')}
{var pictures[] => array('src'=>'obrazek2.jpg','alt'=>'Obrázek 2','title'=>'Ilustrační obrázek 2')}
{var pictures[] => array('src'=>'obrazek3.jpg','alt'=>'Obrázek 3','title'=>'Ilustrační obrázek 3')}
{var pictures[] => array('src'=>'obrazek4.jpg','alt'=>'Obrázek 4','title'=>'Ilustrační obrázek 4')}
{var pictures[] => array('src'=>'obrazek5.jpg','alt'=>'Obrázek 5','title'=>'Ilustrační obrázek 5')}
{widget gallery $pictures}
?>

Což by vygenerovalo právě takovou galerii. To se mi nakonec i podařilo, ale chtěl bych, abych mohl na jednu stránku vložit více takových galerií. Využití vidím například v přehledu zboží v e-shopu.

Když jsem to řešil jako widget, narazil jsem na problém více stejných widgetů na jedné stránce.
Když jsem to zkusil jako snippet, tak jsem narazil na to, že nemůžu mít snippet, jehož jméno je proměnná.

Poradili byste mi, jak na to?

Editoval 2bfree (7. 1. 2011 13:57)

Tharos
Člen | 1030
+
0
-

Myslíš něco, jako je ta kontextová galerie třeba tady? To je většinou záležitost jenom JavaScriptového zobrazení, v šabloně je normální seznam náhledů. Ten seznam náhledů (či čehokoliv jiného) není vůbec problém generovat v šabloně nějaké komponenty. Samozřejmě můžeš mít i více stejných komponent v jenom ComponentContaineru, jen se nesmí stejně jmenovat (pochopitelně).