správný návrh a spolupráce částí aplikace

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
colek
Člen | 59
+
0
-

ahoj, potřeboval bych poradit u vícekrokového formuláře.

Obecně mám v hlavě několik postupů jak to udělat. Nemyslím vlastní řešení předávání dat ve formuláři, spíš mi jde o to jak to zobrazovat.

Celkem to budou třeba tři formuláře, budu mít tedy tři metody createComponentFormFirst,createComponentFormSecond,createComponentFormThird.

všechno to bude mít metody FormFirstSubmitted. A ted dotaz. Každý krok můžu mít ve vlastní action, mít k tomu vlastní soubor .latte – jenže v zásadě bude stejný, bude vypisovat formulář. stejně jako metody actionFirst, actionSecond, budou v zásadě stejné…

Optimálně mě napadlo to mít všechno v jedné action, v jednom souboru latte to mít pořešené nějak pomocí snippetů a překreslovat jen formulář. Jenže tady nevím přesně jak bych to měl udělat – resp. když se podívám na to co jsem napsal, je jasné, že takhle by to asi být nemělo :)

prosím alespon o teoretické nakopnutí :)

díky

Editoval colek (20. 12. 2010 23:50)

colek
Člen | 59
+
0
-

díky za link, nicméně pokud budu mít pro každý formulář komponentu – jak je inteligentně měnit ve view?

nastavovat v presenteru třeba nějakou proměnnou a v šabloně pak mít

{if $step==1}
	{control form1}
{elseif $step ==2}
	{control form2}
{/if}

?