routy u diskuse nefunguji jak bych rad

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Jack06
Člen | 168
+
0
-

nevite, proc mi toto bere
example.cz/diskuse/,
example.cz/diskuse/strana-cislo

ale pri
example.cz/diskuse/pridat-ukol

mi to hodi spojeni preruseno?

routy: http://pastebin.com/c6hxnw26

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Zkusím hádat. Myslím, že vadí ta pomlčka v „pridat-ukol“. U toho případu stránky totiž definuješ action, u případu úkol ne, tudíž by se volalo něco jako actionPridat-Ukol což není validní název metody.

Jack06
Člen | 168
+
0
-

Proč to tedy v základním úvodu do nette při tvoření aplikace je v průvodci a funguje to?

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Link na to co má fungovat pls.

Ta pomlčka nevadí, jen to namapuj na nějakou action, takhle routa neví, kterou použít.

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

jtousek: o mapování pomlčka ↔ velké písmeno se starají private metody presenter2path, path2presenter, action2path a path2action v Route, takže pokud máš standartní routu <presenter>/<action>/<id>, tak se hledá presenter Diskuse a akce pridatUkol. Samozřejmě neplatí při používání překladové tabulky.

jtousek
Člen | 951
+
0
-

OK takže problém bude jinde… co přesně znamená to „spojení přerušeno“? Když tu routu nějak upravíš tak to fungovat začne nebo ne?

Taky koukni do logu.

Jack06
Člen | 168
+
0
-

Vypadá to, jako kdyby to nějaké smyčce… Dlouho se to načítá a pak spojení přerušeno.. web je dočasně nedostupný atd běžná hláška FF. Do logu to nic nezaznamená.

Když si dám do metody startup debug na action v presenteru, ve kterém by to mělo být, tak action je add, jak by měla být. Problém nastane někde dát.. Doposud nevím kde… Když stránka padne, tak je v linku i přepsaná routa na pridat-ukol misto add, takze aj routertable to spracuje minimalne castecne.

Editoval Jack06 (18. 12. 2010 10:50)

jtousek
Člen | 951
+
0
-

Verze Nette? Nedávno se v routách něco měnilo…

Ale stejně, nemělo by to hodit spojení přerušeno ale spíš něco jako time limit exceeded. Tohle je nějaký divný, zřejmě cyklický přesměrování.

Jack06
Člen | 168
+
0
-

Nejnovější verze bez prefixů. Routy vypadají že jedou dobře.. punkce renderAdd se spustí jak má, routa se nastaví jaká má podle všeho, ale ikdyž mám čistý template soubor add.phtml, tak se mi nezobrazí a na něm to padne.. Jako by se to vůbec k template nedostalo nebo tak mi to připadá, ale to by mělo hodit exception nemílím li se…

Jack06
Člen | 168
+
0
-

Lol.. tak jsem na to přišel.. v layoutu mám include na jeden blok. Při include strict musí být v každé template. Jen nechápu, jak je možné že mi to nehodí exception, že mi tam chybí a že ho to prostě chce.
Takže problém není v routách, ale v tom include. Díky za pomoc, moje blbost.

jtousek
Člen | 951
+
0
-

To by stálo za nahlášení bugu. Mělo by to opravdu vyhodit nějakou LatteException nebo něco takovýho.