Regulární výrazy určující, zda jde o Presenter nebo Action

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
kleinpeter
Člen | 7
+
0
-

Mám asi začátečnický dotaz, ale nevím, jak přesně by mohlo Nette:
určit, zda chci načítat stránku nebo jestli jde už o action.
Příklad:
chci mít strukturu URL domena/cz/moje-stranka/podstranka/neomezena-podstranka/udelej:uloz/id:12/

A ptám se, zda lze nějak udělat, abych mohl mít libovolný počet „stránek“ v URL a za ním libovolný počet action. Tedy třeba i domena/stranka/udelej:vymaz/. S tím, že ta stránka může být v jedné proměnné (nemusí být každé lomítko jako jedna proměnná, ale $stranka bude přimo „cz/moje-stranka/podstranka/neomezena-podstranka“)
, action potom klasicky.

Asi bych to řešil přes regulární výrazy s podmínkou, zda ten jeden blok mezi lomítky obsahuje dvojtečku, ale nevím, jak na to a zda to vubec bude fungovat.

Díky za každou radu :)

nAS
Člen | 277
+
0
-

Já bych jednu radu měl: když píšeš, tak si zkontroluj, jestli máš vypnutý CAPS-LOCK.

kleinpeter
Člen | 7
+
0
-

Super! už to chápu, dík ;)

nAS
Člen | 277
+
0
-

:) Super, tak k tvému dotazu: buď si můžeš pohrát se stávajícím routerem, nebo si můžeš napsat svůj. Není to obtížné, stačí implementovat rozhraní IRouter, které má akorát dvě metody na převedení HTTP požadavku na PresenterRequest a naopak. A v něm už si můžeš udělat jakoukoliv logiku, třeba právě ony reguláry.