opakovani komponent v templatech aniz by chybely metody presenterum

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
mf.jouda
Člen | 5
+
0
-

S Nette v podstate temer zacinam (mam v nem pulku webu). Nyni jsem se dostal pred problem, ktery bych od nekoho potreboval poradit jak vyresit:

problem:
Potrebuji dat pod tri ruzne stranky snippet, ktery bude obsahovat cele diskuzni forum. Takze spoustu kategorii, prispevku s odpovedmy a formular na odpoved/novy prispevek. Tato cast by se tedy mela nachazet pod tremi ruznymi strankami a bude obsahovat v podstate stejne informace…

predchozi pokus
Uz jsem na cast problemu narazil nedavno, dyz jsem si potreboval dat formular na dve ruzne stranky. Samozrejme druhe chybeli metody v presenteru, takze sem s tim nakonec nehnul.

jak resit
Nevite tedy jak si toto navrhnout a vyresit, abych mohl mit stejne formulare na trech ruznych strankach a k tomu tam mohl mit i zbytek informaci (cele forum), aniz bych vse 3× rozkopirovaval?

Diky moc.

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Pokud myslíš stránky jako presenter, tak stačí udělat nějakého společného předka všech presenterů (např. nějaký ForumBasePresenter, který bude předkem 3 dalších presenterů).

Nebo si to udělej jako komponenty do samostatné třídy a továrničku v presenterech, kde jenom vytvoříš a vrátíš objekt té třídy (třída sama obstará vytvoření všech prvků, validaci, handlování, atd..)