Spouštění Nette – chyba s třídama

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
General
Člen | 2
+
0
-

Čau, začínam s Nette. Stáhnul sem si verzi pro PHP 5.2, který mam na localhostu. Snažim se vytvořit první aplikaci, z toho co je na webu sem pochopil že musim udělat:

<?php
require_once './Nette/Loader.php';
require_once './Nette/Application/Application.php';
$application = new Application();
$application->run();
?>

A dostává se mi hláška Fatal error: Class ‚Application‘ not found in * on line 4
Ale jak to, co teda s tim? :D Pochopil sem že se třídy jmenujou NNazev, ale:

  1. nikdo to nepoužívá
  2. když to udělam u Application tak to vyhodí zas jinou chybu uvnitř třídy

díky za případný rady

Editoval General (28. 11. 2010 20:54)

HanziQ
Člen | 16
+
0
-
  1. někdo to používá
  2. jakou?
  3. smaž řádek 3, to nepotřebuješ, od toho je loader.
General
Člen | 2
+
0
-

Dobře smazal sem, takže teď to hází to co sem psal Fatal error: Call to a member function getService() on a non-object in *Nette\Application\Application.php on line 309.. Jinak, jak se zbravim toho abych tam nemusel psát N před název?

bazo
Člen | 620
+
0
-

stiahni si neprefixovanu verziu

bojovyletoun
Člen | 667
+
0
-

Ahoj, pro začátek bych se podíval na skeleton – tam je vidět, jak funguje adresářová struktura a includy ( i když dle mého názoru já mám srozumitelnější)

ohledně N: stahuj NEprefix. verzi

nette se snaží odprostit od používání require a startostí s tím spojených. Proto nette má AutoLoader – v základu se používá jeho potomek NetteLoader – který si načítá celé nette. O něco (ehm, naprosto) lepší je RobotLoader – nejen že načítá nette, ale našítá i třídy mimo ( z určených složek – defaultně LIBS_DIR= složka s Nette a APP_DIR= složka s aplikací)

info