Ako urobiť univerzálny odkaz na obrázok v presenter vrstve?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
j-cup
Člen | 21
+
0
-

Zdravím,

mám menší problém so zobrazovaním obrázkov. Nejde mi vytvoriť vo vrstve Presenter univerzálny odkaz na obrázok, ktorý by bral do úvahy len cestu od úrovne „document_root/…“. Totiž ide o to, že na projekte robíme viacerí ľudia a keď ho sťahujeme z SVN, tak si ho každý uloží do iného priečinka a zrazu sa obrázky nezobrazujú. Lebo napr. ja som si projekt uložil do priečinku „TP1“ a vzhľadom na tento priečinok som aj urobil cesty k obrázkom v Presenteri v PHP súbore, nakoľko nič iné univerzálne mi nefungovalo. Skúšal som aj basepath aj WWW DIR ale prvé hádzalo error a druhé hádzalo nesprávne obrátené lomítka…tak kto by mi vedel poradiť ako na to, budem veľmi vďačný :)

Editoval j-cup (27. 11. 2010 13:04)

JakubJarabica
Gold Partner | 184
+
0
-

Nesprávne obratené lomítka tomu nevadia, skúšal si to s nimi?

j-cup
Člen | 21
+
0
-

JAM3SoN napsal(a):

Nesprávne obratené lomítka tomu nevadia, skúšal si to s nimi?

Ale hej, vadia a pomerne dosť, nakoľko prehliadač následne vygenerovanú adresu nedokáže spracovať. Ale možno robím niečo zle.

Dajme tomu, že mám obrázok uložený v adresary: „C:/Program Files/XXX/document_root/images/obrazok.png“
WWW_DIR my vypluje: „C:\Program Files\XXX\document_root“.
Ako sa odkazes na ten obrazok? Ja som urobil nasledovne:

WWW_DIR.„/images/obrazok.png“ a vyslednu cestu som pouzil v NHtml nasledovnym sposobom:

NHtml::el('img')->src(WWW_DIR.'/images/obrazok.png')
bazo
Člen | 620
+
0
-

ale ved obrazok musi obsahovat url, nie cestu na disku, WWW_DIR pouzit nemozes

j-cup
Člen | 21
+
0
-

bazo napsal(a):

ale ved obrazok musi obsahovat url, nie cestu na disku, WWW_DIR pouzit nemozes

Ved hej, na to som uz prisiel :) Takze uz viem ako to nerobit…ale potrebujem vediet ako to urobit spravne :D

bazo
Člen | 620
+
0
-

najlepsie v sablone rovno a pouzit $baseUri alebo $basePath

rixi
Člen | 109
+
0
-

bazo wrote:

najlepsie v sablone rovno a pouzit $baseUri alebo $basePath

tiez podobny problem riesim, a {$basePath} u forms alebo pri generovani emailu v presenteru mi nepomoze :(

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

$template->baseUri = Environment::getVariable('baseUri', NULL);