Class ‚Html‘ not found – kde je problém?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
j-cup
Člen | 21
+
0
-

Zdravím,

potreboval by som poradiť s chybou „Class ‚Html‘ not found“, ktorú mi hlási pre kód:

Line 69:            $stylingForm->addRadioList('template', 'Template', array(
Line 70:            'green.png' => Html::el('img')->src('images/colors/green.png'),
Line 71:            'yellow.png' => Html::el('img')->src('images/colors/yellow.png'),));

Zjavne potrebujem niečo niekde inkludovať, resp. usovať, ale neviem čo a kde. Budem vďačný za každú radu.

Btw. snažím sa o nahradenie textového labelu pri radiobuttone obrázkom.

Vojtěch Dobeš
Gold Partner | 1316
+
0
-

Možné problémy:

  • používáš namespace verzi pro PHP 5.3 (pak je třeba uvést \Nette\Web\Html::...)
  • nějaké čachry se soubory, RobotLoader (pokud ho používáš) si myslí, že třída neexistuje (je třeba promazat cache)

Pro skutečně účinnou pomoc ve zrovna takovémto případě pomůže, když napíšeš:

  • jakou verzi Nette používáš
  • jestli používáš RobotLoader (který tě zbavuje potřeba cokoli ručně includovat)

Odpověď pak bude rychlá a účinná, a ne na 7 řádků a možná bez výsledku:)

j-cup
Člen | 21
+
0
-

vojtech.dobes napsal(a):

Možné problémy:

  • používáš namespace verzi pro PHP 5.3 (pak je třeba uvést \Nette\Web\Html::...)
  • nějaké čachry se soubory, RobotLoader (pokud ho používáš) si myslí, že třída neexistuje (je třeba promazat cache)

Pro skutečně účinnou pomoc ve zrovna takovémto případě pomůže, když napíšeš:

  • jakou verzi Nette používáš
  • jestli používáš RobotLoader (který tě zbavuje potřeba cokoli ručně includovat)

Odpověď pak bude rychlá a účinná, a ne na 7 řádků a možná bez výsledku:)

Ahoj,

používam verziu Nette 0.96. Skúšal som aj namespace pre PHP 5.3, ale odstraňuje mi to zo zdrojáka „\“ znaky a potom hádže parse error.
Neviem popravde ako sa používa RobotLoader, takže podľa mňa ho nemám nikde nastavený. Možno ho stačí použiť a problém zmizne. Ako to urobiť? A hlavne kde? :) Snáď už máš všetky info aby si mi vedele poradiť. Vďaka :)

kravčo
Člen | 721
+
0
-

HtmlNHtml ?