input type reset – co když ho někdo (výjmečně) potřebuje?

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
ic
Člen | 430
+
0
-

Teď jsem stál před problémem jak pomocí AppForm `případně `Form do formuláře přidat <input type="reset" ... . Chápu že to není úplně běžné tlačítko, ale když má formulář vyplněné defaultní hodnoty může se občas hodit.
Nic takového jako $form->addButton neexistuje.

Udělal jsem to pomocí

$form->addButton('null','původní hodnoty')->setAttribute('type', 'reset');

tohle řešení má ale dost nevýhod, neexistuje nějaký přímější způsob, protože takhle musím při zpracování pomocí unset() odebírat hodnotu inputu null. A druhá věc že mě nette nutí dávat tomuhle tlačítku nějaké jméno, '' ani null neprojdou.

jansfabik
Člen | 193
+
0
-

Můžeš zkusit ručně vykreslovat ten formulář (inspirovat se můžeš třeba tady) a umístit si to tlačítko přesně tam, kam potřebuješ.

Jan Tvrdík
Nette guru | 2595
+
0
-

Nebo si ten input doprogramuj.

ic
Člen | 430
+
0
-

Jan Tvrdík napsal(a):

Nebo si ten input doprogramuj.

Tak jsem to zkoušel přidat to jako ->addReset a není to až tak složité, problém je jen s tím value, které je standardně vyžadováno vždy, musel bych přidat nějaký nový parametr který by říkal že v tomto případě value není potřeba a podmínku která by toto ověřovala. Nevím no, takové řešení se mi moc nelíbí, v podstatě jen kvůli resetu předělávat metodu která se stará o všechny formulářové prvky.

norbe
Backer | 405
+
0
-

A co kdyby jsi měl u resetu na pevno nastavené disabled? Hodnoty z těchto formulářů (musel by jsi pak ale upravit vykreslení prvku, aby bylo možné na něj klikat) se pak nezobrazují v getValues