Ajax & paginator & označenie prvku

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
mochja
Člen | 20
+
0
-

Chcel by som pozdraviť všetkých používateľov toho fóra. O Nette som sa dozvedel pár dní naspäť. Doteraz som sa venoval programovaniu v php a poslednou dobou ma zaujímalo OOP. Čo sa týka ajaxu podarilo sa vytvoriť odosielanie formulára bez refresha stánky.

Nič prejdime rovno k veci…
Zoberme si k príkladu Návštevnú knihu s ajaxom. (Prepisujem svoj stávajúci web a snažím sa čo najviac teraz využit ajaxu.) Naskytol sa problém, že keď si vypíšem zoznam článkov a posuniem sa o stránku ďalej ak mi vlastne celá stránka zostane zoscrolovaná dole. Keďže som ajax na svojom webe nepoužíval tak sa mi prepnutí na ďalšiu stráku stránka hneď načitala takže som tento problém neriešil. Premýšľal som o tom ako pridať do paginatoru napriklad parameter #header aby pri kliknutí som prešiel na header, lenže čo ak budem chceť v budúcnoti paginátor využiť inde kde by som chcel prejsť na iný element?
Teda aby ste to pochopili skúste si otvoriť web "":http://jan.smitka.org/…stbook/demo/
a dole kliknúť na ďalšiu stranu a teraz sa vám načitajú nové komentáre ale stránka zostane dole čož nechcem. ;)

Díky za akúkoľvek radu.

Ondrej
Člen | 110
+
0
-

já to řeším předáním do payload js funkci k vykonání. Na klientovi pak v metodě success projdu pole a evaluju.

public function handlePage($page)
{
    	$this->invalidateControl('content');
	$this->payload->eval[] = '$.scrollTo("#topmenu", {duration: 500})';
}
mochja
Člen | 20
+
0
-

Diky za pomoc ;) Podarilo sa…