Vymazavanie Session v IE 7 a 8

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
westrem
Člen | 398
+
0
-

Zdravim,
pracujem akurat na jednej FB aplikacii a pri poslednych testoch, cross browser, som narazil na fakt neprijemnu zalezitost, ktoru jednak neviem co sposobuje a druhorak ako ju riesit.

Ide o to, ze pomocou session trackujem pozvanky od ludi, tzn clovek navstivi nejaky link s unique UID, to sa ulozi do session ako invited_from a nasledne sa mu zobrazi stranka kde si moze precitat co to o aplikacii. Ak so vsetkym suhlasi moze si aplikaciu pridat.

Prave pri tomto pridavani testujem existenciu session premennej invited_from, pokial nejaka existuje, tak nastavim tomuto userovi, ze prisiel na pozvanie od invited_from.

Vsetko pekne funguje az kym prideme k IE 7,8.

Z nejakeho mne neznameho dovodu sa session zmaze ked a clovek ocitne v samotnej FB aplikacii (ta je samozrejme robena formou iframe na FB).

Mam za to, ze za to moze regeneracia session id, ale ked som skusal zakomentovat metody, ktore menia session id, tak sa

  1. session id nastavilo na empty string
  2. session zmizla tak ci tak

Je to dost problematicke, pretoze si neviem predstavit iny mechanizmus trackovania ludi a pozvanok od koho prisli.

Podotykam, ze vo vsetkych inych browseroch (opera, chrome, firefox a safari) to pekne funguje.

Neviete kde moze byt problem, pripadne ako ho riesit? Vopred dakujem za akukolvek pomoc!

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-
westrem
Člen | 398
+
0
-

Srigi dakujem krasne za odpoved, no akurat som siel napisat, ze problem solved.

Problem bol prave v P3P o ktorom som vedel.

Co som vsak nevedel bolo, ze ten header treba posielat stale, nie len na FB app strankach (ja som ho posielal len v presenteri pre FB).

Ak by mal niekto podobne problemy, napr nefungujuce formulare pri Facebooku alebo session, problem riesi posielanie nasledovneho headeru:

	header('P3P: CP="CAO PSA OUR"');

Posielat ho vsak treba stale, takze najlepsie z BasePresenteru.

Pre administratorov: podla mna mozte locknut thread, vdaka.

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

@western daj si ale pozor na tie casove zony (3. bod), predsa len FB je celosvetova vec.

westrem
Člen | 398
+
0
-

Cital som to, ale nemyslim si, ze by to mal byt problem. Session ukladam na 3 dni a naviac pojde viac menej o SR max CR appku na obmedzeny cas. Hostujem na websupporte.

Alebo mi unika nieco pri tych timezones?

srigi
Nette Blogger | 558
+
0
-

Nie nie, kcel som len zdoraznit, aby si si prave session nastavil na viac ako 12h, ak by si nahodou appku zameral aj na USA trh a tak. Takze nic viac.