Prevod tabulek : xls/csv → SQL

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Neonode
Člen | 9
+
0
-

Preju hezky den,

potrebuji spachat jakoby import ze souboru do tabulek v DB.

Uzivatel prijde na web, vyplni formular a nauploaduje soubor z excelu – tabulky (xls, csv, cokoliv co umi excel vyexportovat) no a ja potrebuj dostat ty tabulky do tabulek v DB, abych kdyz pak prijde jiny clovek na jinou stranku, tak abych mu to mohl vypsat. Snad je to pochopitelne :)

Varianta dostat tabulky do tabulek sql je hezci, pak je jeste varianta pouze upload souboru a pak ten soubor precist a zobrazit, bez importu do sql.

S Nette zacinam a jsem uplne uchvacen, tak me napadlo jestli na to neni uz nejaka predpripravena finta.

Dekuju moc

PJK
Člen | 70
+
0
-

V Nette samotném na to nic není… Jinak doporučuji Google a jako refernci PhpMyAdmin :)

Neonode
Člen | 9
+
0
-

Hh, diks :)
Ja ale nemyslel dostat tam ty data s phpmyadminem, ale kdyz normalni smrtelnik navstivi stranku www.neco.neco/upload a uploaduje soubor, aby se po prijmuti toho souboru tam ty data importovali.

Pana google sem se samozrejme ptal, poradil par veci jak cist xls a zobrazit, pak par placenejch scriptu cert vi na co. Pak bych mohl stahnout phpmyadmina a vykuchat to, ale to nevim :)

Proto sem se zajimal jestli na tohle neni nette nejak dusevne pripravene samo o sobe.

Ale dik :)

Bertram
Člen | 75
+
0
-

Nehledáš něco jako je funkce fgetcsv()

toka
Člen | 253
+
0
-

Použiješ buď PHP Excel nebo např. fgetcsv(), či vlastní řešení. No a pak v nějakém cyklu budeš „cpát“ data do DB. :-D

cuga
Člen | 210
+
0
-

PHP Excel mi prisel prilis velky, osvedcil se mi http://code.google.com/…xcel-reader/

Neonode
Člen | 9
+
0
-

Asi vas miluju :)

Diky moc, vypada to moc hezky

JPalounek
Člen | 19
+
0
-

Já jsem na jednom projektu vyžíval PHP Excel (jak napsal toka) a byl jsem naprosto spokojen, takže můj tip : PHP Excel