Migrace na nový web – detekce uživatelů, kteří vidí nový web poprvé

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Zdravím,
dokončuji novou verzi webu, který už je na Nette.
Protože Nette umožnuje udělat novou verzi propracovanější, rád bych uživatelům ukázal, jak s novým webem pracovat, a to pomocí flash message na úvodní straně s odkazem na jakýsi tutoriál.
Ale jen lidem, kteří novou verzi vidí poprvé, takže přemýšlím, jak to zajistit technicky.

Protože starý web běžel na čistém php, používal tudíž session cookie PHPSESSID, která teď už používaná není.
Napadlo mě tedy, uživatelům co mají PHPSESSID ukázat zprávu a následně cookie odstranit.

Má tento postup podle Vás nějakou slabinu (bug v některém IE, atd,)?

Mikulas Dite
Člen | 756
+
0
-

I jestli nepůjde jenom o dočasné řešení, které učí uživatele rozdíly mezi původní a novou verzí, klidně bych použil cookies. Stejně to dělá třeba http://stackoverflow.com/.

semtex.989
Člen | 75
+
0
-

Zatím mám takový koncept:

$sessionName = $this->getSession()->getName(); // session name
$oldSessionName = "PHPSESSID";
$cookies = $this->getHttpRequest()->getCookies();
if(isset($cookies[$oldSessionName]) && !isset($cookies[$sessionName])){
      $this->flashMessage("Pravděpodobně jste na nové verzi webu poprvé.", "info");
      //$this->getHttpResponse()->deleteCookie($oldSessionName); // odnastavíme starou cookie
}

Takže pokud má uživatel už nastartovanou novou session, neukáže se nic.

Přiznám se, že mám strach, že někjterý prohlížec nesmaže cookies a hláška se bude objevovat pořád dokola..

Editoval semtex.989 (10. 10. 2010 13:43)