Nelze nalézt děděné a implementované třídy

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Snikwah
Člen | 6
+
0
-

Dobrý den,
používám Nette 0.9.6 a PHP 5.2.6.. Chtěl jsem se naučit pracovat s tímto frameworkem, tak jsem kliknul Vytvořte si první aplikaci!, stáhl jsem si dole pod článkem soubor todo-list.zip, který obsahuje všechny potřebné soubory a nahrál jsem je na server. Dal si načít stránku, ale bohužel bílá obrazovka a nefungoval ani Debuger.

Tak jsem si Log načetl přímo z adresáře log, kde bylo napsané tohle:

[09-Oct-2010 18:59:01] PHP Fatal error:  Class 'BasePresenter' not found in .../www/app/presenters/HomepagePresenter.php on line 18
[09-Oct-2010 18:59:01] PHP Fatal error:  Uncaught exception 'FatalErrorException' with message 'Class 'BasePresenter' not found' in .../www/app/presenters/HomepagePresenter.php:18
Stack trace:
#0 [internal function]: NDebug::_shutdownHandler()
#1 {main}

Tak jsem zkusil vložit do souboru HomepagePresenter.php tohle:

require "BasePresenter.php";

Sice už to neházelo stejnou chybu, ale hodilo to, že to nemůže nalézt Interface ‚IStatePersistent‘ v souboru PresenterComponent.php

Nejspíš bude problém někde v nastavení php nebo já nevím, jak se to řeší v Nette, ale já to dřív aplikacíh řešil autoloadem a fungovalo to.

Děkuji za odpověď

Ani
Člen | 226
+
0
-

Promazat temp.

Jan Endel
Člen | 1016
+
0
-

I Nette má propracovaný lazy loading tříd, stará se o něj RobotLoader class. Zkus vymazat temp, možná se tam dostalo něco, co tam nemá co dělat.

Snikwah
Člen | 6
+
0
-

Děkuji všem za odpověď, promazal jsem složku temp a funguje to =)

Ještě jednou děkuji, konečně dobrá podpora u frameworku =)

Filip Procházka
Moderator | 4668
+
0
-

Stav se někdy na Jabber kanál, tam takto jednoduché věci máš vyřešené v řádu sekund :)