Integrace manazera souboru KCFinder

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
zeron
Člen | 12
+
0
-

Zdravim forum,
chtel jsem se zeptat, zda-li nemate nekdo zkusenosti s integraci file manageru KCFinder do nette? Resp. nechce se mi psat neco vlastniho, taxem si nasel tuto „komponentu“. Ale narazil jsem na problemy:

  1. pokud ji umistim do document_root/kcfinder a pak se na to z aplikace nekde odkazu (tedy pres URL treba takto domena/kcfinder/browse.php?type=images) nette se snazi hledat presenter kcFinder… Neda se udelat nejaka routa, ktera by rekla „vsechno co je kcfinder nech byt a nikam neroutuj“? Nebo mi zbyva presmerovavat pres .htaccess?
  2. Vyse uvedeny zpusob se mi ale moc nelibi, radeji bych to obalil do nejake nette komponenty (addonu), ale bez toho, abych musel prepisovat zdrojaky KCFinderu…

Jestli jste si s tim uz nekdo radili a poradili, prosim o tipy ;-)
Diky moc.

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Jaký je obsah souboru document_root/.htaccess?

zeron
Člen | 12
+
0
-

Mno v podstate nejaky default, co jsem stahl s distrem + jeden muj radek:

<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
	#RewriteBase /
	# front controller
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
	RewriteRule ([a-zA-Z0-9-]+)/schoolimages/([0-9]+)/([a-zA-Z0-9-]+)/([a-zA-Z0-9-]+).(jpg|gif|png)$ /school-admin/school-images/?schoolid=$2&type=$3&filename=$4&postfix=$5 [R=301]
	RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
</IfModule>
_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

No, tak ten jeden řádek to má na svědomí.

Edit: nápovědou ti budiž dokumentace direktivy RewriteCond.

Editoval _Martin_ (29. 9. 2010 18:05)

zeron
Člen | 12
+
0
-

Fakt? Ach jo :-) Ja jsem na ty regulary a htaccess lama… zkusim to odstranit…

_Martin_
Generous Backer | 679
+
0
-

Hm, fajn: prostě podmínky se týkají vždy jen prvního následujícího pravidla. Takže zkus:

Edit: Verze od @voda je hezčí, takže tu svou mažu=)

Editoval _Martin_ (29. 9. 2010 23:10)

voda
Člen | 561
+
0
-

To spíš zkus následující, ať se zbytečně neopakuješ:

<IfModule mod_rewrite.c>
        RewriteEngine On
        #RewriteBase /
        # front controller
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d [OR]
	RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]
	RewriteRule .* - [PT]
        RewriteRule ([a-zA-Z0-9-]+)/schoolimages/([0-9]+)/([a-zA-Z0-9-]+)/([a-zA-Z0-9-]+).(jpg|gif|png)$ /school-admin/school-images/?schoolid=$2&type=$3&filename=$4&postfix=$5 [R=301]
        RewriteRule !\.(pdf|js|ico|gif|jpg|png|css|rar|zip|tar\.gz)$ index.php [L]
</IfModule>
Jay Gridley
Člen | 16
+
0
-

Nezkoušel někdo/nebo nepodařilo se někomu ten finder zaintegrovat do Nette umístěním do libs a voláním jako metoda presenteru?

Editoval Jay Gridley (30. 7. 2011 17:10)

Bernard Williams
Člen | 207
+
0
-

Nazdárek,

zrovna včera jsem KCFinder integroval do CKEditoru a v poho.

Můžeš jej používat i samotný bez nutnosti vytvářet nějakou routu, protože to na soubor index.php a tedy na Nette přesměrovává pouze v případě, že daný soubor (URL) fyzicky neexistuje (RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f). Pokud tedy já zadám adresu domena.tld/kcfinder/browse.php?type=images, tak se mi zobrazí. Pokud to tobě zahlásí, že nebyla nalezena routa, tak jsi zadal špatnou adresu, kterou to nenašlo a přesměrovalo to na Nette aplikaci.

Bernard

na1k
Člen | 288
+
0
-

Nenarazili jste při integraci na problém se session?

Podle toho kam až jsem se dopátral zapisuje KCfinder javascriptem něco do cookie, ale už po zapsání tam ta hodnota není :-o

V dokumentaci a na KC fóru jsou zmínky o tom, že pokud aplikace nějak přenastavuje sessions, je potřeba upravit nastavení finderu.

Finder mám přímo přístupný, takže přes Nette nejde (nemělo by). Přesto si ale nejsem jistý, jestli to Nette nějak skrytě neovlivňuje. Nesetkal se s tím někdo?

Hafran
Člen | 121
+
0
-

Zdar, mám trochu Nette-off-topic dotaz, za což se omlouvám. ;)

Mám integrovaný KCFinder do aplikace (v Nette ;), pokud někdo uploaduje soubor a je přihlášen, tak přes Session si to samo tvoří a ukládá adresáře pro každého uživatele zvlášť tedy něco jako www/user/images/user_id/neco.jpg .
Co mě děsí je, že nemůžu v KCfinderu nikde najít jak omezit maximum souborů nebo množství dat na jednoho uživatele. Aby mi nějakej chytrák neshodil server miliardou obrázků. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nejraději bych to omezil na úrovni serveru nebo Nette a nenechával to na externí aplikaci Finderu, ale pomohlo by mi cokoliv. Dík

Ot@s
Backer | 476
+
0
-

Já se svého času inspiroval tady.

EDIT: modifikace spočívala v tom, že jsem limity tahal z config.neon

Editoval Ot@s (26. 7. 2012 12:59)