StaticPresenter – šablony ze souboru

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
elektricman
Člen | 29
+
0
-

Nazdar,..

Potřeboval bych udělat Presenter pro statické stránky, tak aby to bralo *.phtml soubory z template, ale aby je to zobrazovalo v layoutu (@layout.phtml).

Když to mám napsáno takhle, nemám to v layoutu :-( a ideálně bych to měl tak abych nemusel mít parametr file, ale přistupovali by se k tomu rovnou :Static:page (a vzalo by to soubor page.phtml)

<?php
protected function beforeRender()
    {
        $file = $this->getParam('file');
        $tplDir = Environment::getVariable('templatesDirFront');
        $tpl = $tplDir.'/Static/'.$file.'.phtml';

        if(!is_file($tpl)) exit;

        $this->template->setFile($tpl);

        parent::beforeRender();
    }
?>

Nevíte někdo jak na to?

vím že se to tu už párkrát řešilo, ale nemohl jsem dohledat kloudný řešení :(

22
Člen | 1478
+
0
-

??? to je nějaká divočina :-)
přiklad na statický web máš tady https://doc.nette.org/cs/quickstart

elektricman
Člen | 29
+
0
-

To není až taková divočina ,.. to co je popsaný v odkazu, je normální MVC struktura,..
Ale já už tam mám x presenterů ( registraci, novinky, jánevimco ) a další presenter potřebuju na statický stránky (ne abych tam měl nakaždou static stránku novej) ,..

Doted sem měl {Page:view id}, kterej je tahal z DB a přes třídu Template překresoval značky a pak vypisoval do šablony,.. Ale rád bych to měl tak, že by to vůbec přes šablonu nešlo. Prostě, abych načetl soubor ze šablonou a ten vykreslil ( bez toho abych musel ten soubor předávat šabloně a vypisovat )

22
Člen | 1478
+
0
-

v presenteru setView()
v šabloně {include sablona.phtml}

jestli tě chápu dobře…

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

Nevím, jestli jsem to správně pochopil, ale nestačilo by mít každou stránku jako action toho StaticPresenteru (jenom vytvořit šablonu)? A ten parametr file řešit routama?

Editoval mkoubik (26. 9. 2010 17:57)