paginator, ajax a (persistentny) parameter udrzujuci kontext stranky

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
xr
Člen | 94
+
0
-

zdravim vsetkych nette guru a skusenych nette vyvojarov.
zasekol som sa na zdanlivej banalite.

mam na stranke 2 ‚okna‘ (pre nas su podstatne len dve), kde v jednom je klikatelny zoznam a v druhom je detail nakliknutej veci v zozname. vsetko pracuje AJAXovo, paginator, aj detaily. problem je v tom, ze ak chcem, aby sa zoznam prekresloval ajaxovo, v prezenteri je nastavene invalidovanie okna so zoznamom. po kliknuti na vec v zozname sa tato ajaxovo nacita do okna s detailami (opat v prezenteri je invalidacia okna s detailami).

avsak, ak som prave v zozname na strane 2, po prekresleni zoznamu sa vykresli na stranke 1. ked vypnem prekreslovanie zoznamoveho okna, tak nefunguje (ajaxovo) paginator …

co mam robit, aby fungovalo aj strankovanie, aj nacitanie detailov BEZ zmeny stranky ?

napadlo ma realne riesenii:

  • donutit paginator, aby do linkov pridaval nejaky parameter, a na zaklade tohto ja budem schopny v prezenteri urcit, ci sa ma prekreslit aj zoznam, alebo nie (po kliknuti na vec v zozname sa neprekresli, iba v pripade kliku na paginator).

ale nebol som shopny zatial prist na to, ako ho zrealizovat. poradte, prosim.

xr
Člen | 94
+
0
-

takze uz som prisiel na to, ako dat do linkov komponenty visualpaginator parameter.

teraz mam zase iny problem → nette pred ten parameter predradi vp-, takze miesto parameter mam v URL vp-parameter a neviem ho stade dostat. … ako ?

xr
Člen | 94
+
0
-

zvlastne. 45 minut som riesil tento problem a potom v zufalosti napisal na forum.
odkedy som napisal, za 10 minut som prisiel na riesenie.

takze do template.phtml vo visualPaginator-e som pridal natvrdo parameter
<a href="{link this, 'page' => $step}&pcx=1">{$step}</a>

predtym som to riesil takto
<a href="{link this, 'page' => $step, 'pcx' => 1}">{$step}</a>
co nefungovalo (viz post vyssie)

pracj3am
Člen | 14
+
0
-

No lepší by bylo pověsit na změnu stránky nějaký signál.

xr
Člen | 94
+
0
-

nechapem uplne, co myslis. resp. mozno aj chapem, ale neviem, ako to spravit. neni som moc dobry v tomto nette este :(