Chyby v seriálu „Zaciname s nette“ na zdrojaku

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
xspider
Člen | 12
+
0
-

Dobrý den, prave si cu serial „Zaciname s nette“ na zdrojaku a mam nekolik problemu. Podotykam ze to testuji na php 5.3 (coz mozna nebylo odzkouseno pred publikaci). U dilu MVC & MVP je v ukazce v class MachinePresenter „__construct()“ ale ve stazenem souboru je misto toho „startup()“ coz neni nikde objasněno. Mě to v php 5.3 hází error . Kdyz to upravim na construct tak to funguje, muze mi to nekdo prosim vysvetlit?

Dalsi chyba je hned v dalsim dile, kde kdyz jsem (podle navodu) vlozil kod

public function beforeRender()
        {
            $this->template->registerFilter('Nette\Templates\CurlyBracketsFilter::invoke');
        }

tak mi to zase hodilo tuto chybu dnes jsem s framevorkem zacal, tak si vubec nevim rady, dekuji za vysvetleni.

mkoubik
Člen | 728
+
0
-

Pokud dědíš presenter a přepisuješ metodu startup() tak musíš volat i startup předka. Tj.:

public function startup() {
	parent::startup();
	// tvůj kód
}

Zadruhé, defaultní filtr už se nejmenuje CurlyBrackets, ale LatteFilter a co je důležitější, registruje se automaticky v metodě createTemplate(), takže ten řádek tam vůbec nemusíš psát (a celou metodu beforeRender() můžeš vynechat).

xspider
Člen | 12
+
0
-

Díky moc, moc jsi mi pomohl!

arron
Člen | 464
+
0
-

Nechci vubec rypat, ale minimalne v te prvni chybe si staci precist error message…

xspider
Člen | 12
+
0
-

Jo to je pravda no, to jsem si neuvědomil, pardon. Nicmene po vyreseni toho problemu se mi zase pro zmenu do vykresleni na stranku nezahrne @layout.phtml. Nevite nekdo cim to muze byt, soubor samozrejme existuje nikam jsem ho nepresouval a po stazeni aplikace to fungovalo, jen jak jsem odkomentoval use pro php 5.3 tak to najednou zmizelo, takze se mi to vykresluje jakoby @layout.phtml neexistoval :-(