Nejde mi načíst Nette (Fatal error: Class ‚Framework‘ not found in…)

Upozornění: Tohle vlákno je hodně staré a informace nemusí být platné pro současné Nette.
Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Zdravím, chci začít s Nette, ale bohužel mi nejde ani načíst.
Mám verzi php 5.3, Nette ve složce d:\www\studovna\nette_prvni\Nette\, soubor index.php s touto chybou.

<?php Fatal error: Class 'Framework' not found in D:\www\studovna\nette_prvni\index.php on line 6 ?>

Věřím, že je to naprostá kravina, ale aktuálně pro mě nepřekonatelný problém. Děkuji.

Majkl578
Moderator | 1364
+
0
-

Ať už je to naprostá kravina nebo není, bez ukázky kódu z index.php voláš se zřejmě neobejdeme. (Můj tip: nechybí ti namespace?)

Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Nevím, jestli mi nechybí namespace.

Soubor index.php:

<?php
  // načteme Nette
  require_once "Nette/loader.php";

  Framework::promo();

  $form = new Form;
  $form -> addText('name','Jméno:');
  $form -> addPassword('pass','Heslo:');
  $form -> addSubmit('ok','Přihlásit');

Zkoušel jsem to dle screencastu: https://doc.nette.org/cs/quickstart

FYI: Dnes mizím na 2 týdny pryč, pak se ale rád kouknu na odpovědi.

Editoval Schmutzka (13. 8. 2010 9:27)

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Ano, pokud máš verzi pro PHP 5.3 s namespace, tak to má správně být takto:

\Nette\Framework::promo();

$form = new \Nette\Forms\Form;
$form->...
Tomáš Votruba
Moderator | 1114
+
0
-

Výborně, díky moc. Pro mě jako začátečníka bude asi lepší 5.2 s prefixy…
Hned je vše jasnější, ještě jednou díky.

Manny7
Člen | 67
+
0
-

Zrovna řeším úplně stejný problém – Class ‚Framework‘ not found, laděnka mi vyhodí info o souboru:

File: cesta\upload\app\temp\c-Nette.Template\_9bcab10fce64b1c9bc6e0c413733af92.default.phtml.php   Line: 130

Používám taky verzi s namespaci, zkoušel jsem doplnit use Nette\Framework; jak do bootstrapu, tak do HomepagePresenteru, ale bohužel jsem se toho problému nezbavil – pořád tenhle error. Neměli byste tip, v čem by to mohlo vězet? Díky

Ondřej Mirtes
Člen | 1536
+
0
-

Nauč se číst chybové hlášky. Tady jasně vidíš, že ta chyba nastává až v šabloně.

mrataja
Člen | 57
+
0
-

Ondřej Mirtes napsal(a):

Nauč se číst chybové hlášky. Tady jasně vidíš, že ta chyba nastává až v šabloně.

Ahoj, mám stejnou chybu Class ‚NetteFramework‘ not found
File: C:\www_stranky\NETTE\app\temp\c-Nette.Template\_templates.Homepage.default.phtml-0f48eb700275cb621db33b1869a51166.php Line: 45
Line 44:<li>Nette Framework <?php echo TemplateHelpers::escapeHtml(NetteFramework::VERSION) ?></li>

Chápu, že je problém v šabloně (po odstranění (NetteFramework::VERSION) se zobrazí „uvítací“ stránka v pořádku. Co tedy nemám nastavené? Moc rád bych do nette pronikl, ale asi to bude větší boj, než jsem čekal.

Nette Framework 1.0-dev (revision 601b59d released on 2010–08–20)
PHP 5.2.4

Díky za radu

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

Třída NetteFramework neexistuje…

mrataja
Člen | 57
+
+1
-

Poblém byl v tom, že jsem vycházel přímo ze skeletonu a z quick startu a nic neupravoval. Pokud jsem v šabloně default.phtml upravil {=Nette\Framework::VERSION} na {=Framework::VERSION} úvodní strana jede.

Kogi
Člen | 2
+
0
-

Ahoj,

zacinam s Nette a podle navodu Stáhnutí a zprovoznění Nette Framework mi priklad:

<?php

	require 'Nette/loader.php';

	Framework::promo();

?>

hazi chybu Fatal error: Class ‚Framework‘ not found

Mam verzi php 5.2.8

dik predem

Aurielle
Člen | 1281
+
0
-

NFramework::promo() (máš prefixed verzi)

Editoval gmvasek (19. 6. 2011 11:04)

Kogi
Člen | 2
+
0
-

Fatal error: Call to undefined method NFramework::promo()

redhead
Člen | 1313
+
0
-

Metoda promo() už není.